Lazar

Lazar - Lars Kepler | Replicamaglie.com

...our device. Videos you watch may be added to the TV's watch history and influence TV recommendations ... Lazar Name Meaning & Lazar Family History at Ancestry.com® ... . To avoid this, cancel and sign in to ... Menu. Shipping & returns; Privacy notice; Conditions of Use; Privacy notice; Contact us Lazar definition is - a person afflicted with a repulsive disease; specifically : leper. Define lazar. lazar synonyms, lazar pronunciation, lazar translation, English dictionary definition of lazar. n. Archaic A diseased person; a leper. n an archaic word for leper ˈlazar-ˌlike adj n. a person ... lazar - Wiktionary ... . n. Archaic A diseased person; a leper. n an archaic word for leper ˈlazar-ˌlike adj n. a person infected with a disease, esp. leprosy. Noun 1. Lazar was born around 1329 in the Fortress of Prilepac, 13 kilometres (8.1 mi) southeast of Novo Brdo, then an important mining town.His family were the hereditary lords of Prilepac, which together with the nearby Fortress of Prizrenac protected the mines and settlements around Novo Brdo. Laz...

INFORMACE

AUTOR
Lars Kepler
DIMENZE
8,61 MB
NÁZEV SOUBORU
Lazar.pdf

POPIS

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník, který se Joonovi nedávno pokoušel dovolat. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.

Chcete si přečíst knihu?Lazar ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lars Kepler. Číst Lazar Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY