Kentaurovy slzy: a jiné povídky

Kentaurovy slzy: a jiné povídky - Rubén Darío | Replicamaglie.com

...uři a hromobití, oslepený sněním a šílící po harmonii,"1 vyznává se Rubén Darío v básni Melancholie ... Povídky | Deník KNIHY ... ... Sbírka povídek Kentaurovy slzy (v originále Azul /azur, modř/) je považována za jedno ze stěžejních děl hispanoamerického modernismu. Její dopad na pozdější vývoj hispanoamerické i španělské literatury je zcela nevyvratitelný. Kniha vyšla poprvé v roce 1888 a obsahuje velké množství povídek nejrůznějších žánrů. Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získáva ... Kentaurovy slzy / Najlacnejšie knihy ... . Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty. Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý. Kentaurovy slzy a jiné povídky Darío Rubén. Sbírka povídek Kentaurovy slzy je považována za jedno ze stěžejních děl hispanoamerického modernismu. Její dopad na pozdější vývoj hispanoamerické i španělské literatury je zcela nevyvratitelný. Kniha vyšla poprvé v roce 1888 a obsahuje velké množství povídek ... Dům knihy.cz > Knihy > Beletrie > Kentaurovy slzy. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Kentaurovy slzy. a jiné povídky. DARÍO Rubén. Info: Volvox Globator, 2019 (1.) - váz., 168 str. EAN: 9788075114600 ISBN: 978-80-7511-460-. Kupte knihu Kentaurovy slzy (Ruben Darío) s 9 % zľavou za 8.30 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 20 miliónov titulov. Kentaurovy slzy a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať knižky, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť údaje - takzvané koláčiky alebo cookies. Sbírka povídek Kentaurovy slzy (v originále Azul /azur, modř/) je považována za jedno ze stěžejních děl hispanoamerického modernismu. Její dopad na pozdější vývoj hispanoamerické i španělské literatury je zcela nevyvratitelný. Kniha vyšla poprvé v roce 1888 a obsahuje velké množství povídek nejrůznějších žánrů. Kupte knihu Kentaurovy slzy (Ruben Darío) s 16 % slevou za 209 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 16 miliónů titulů. Sbírka povídek Kentaurovy slzy (v originále Azul /azur, modř/) je považována za jedno ze stěž...

INFORMACE

AUTOR
Rubén Darío
DIMENZE
9,47 MB
NÁZEV SOUBORU
Kentaurovy slzy: a jiné povídky.pdf

POPIS

Sbírka povídek Kentaurovy slzy (v originále Azul /azur, modř/) je považována za jedno ze stěžejních děl hispanoamerického modernismu. Její dopad na pozdější vývoj hispanoamerické i španělské literatury je zcela nevyvratitelný. Kniha vyšla poprvé v roce 1888 a obsahuje velké množství povídek nejrůznějších žánrů. Na své si přijdou nejen milovníci řecké mytologie či bájných bytostí, jako byli královna Mab či Puck, známý ze Shakespearovy hry Sen noci svatojánské, ale i čtenáři, kteří upřednostňují příběhy z každodenního života. Rubén Darío (1867-1916)- básník, diplomat a novinář; iniciátor a čelný představitel modernismu ve španělskojazyčné literatuře, který ovlivnil především španělskou Generaci 98. Narodil ve středoamerické Nikaragui, byl však světoběžníkem ztělesňujícím oslnivé možnosti – a zároveň úzkosti – epochy fin de siecle, tedy přelomu 19. a 20. století. První Daríovy povídky jsou plodem pobytu v Chile, kam jako neznámý mladík připlouvá roku 1886 a kde žil v samotě a chudobě. Tento „boj o život“ se promítl do prvních povídek, které spolu s několika básněmi vyšly knižně v roce 1888 pod názvem Azur… (Azul…). Tato sbírka je dodnes považována za jeden z milníků modernismu. Darío se žánru povídky věnoval celý život, byť už další texty nevydal knižně. Byl velkým vzorem spisovatelů latinskoamerického magického realismu včele s G. G. Marquezem. Ze španělštiny přeložili studenti hispanistiky, iberoamerikanistiky a translatologie pod vedením Anežky Charvátové.

Chcete si přečíst knihu?Kentaurovy slzy: a jiné povídky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rubén Darío. Číst Kentaurovy slzy: a jiné povídky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY