Na počátku bylo moře

Na počátku bylo moře - Tomás González | Replicamaglie.com

...raha, 2019, 136 s.. Tomás González se narodil roku 1950 v kolumbijském Medellínu a dvacet let prožil v New Yorku, než se v roce 2002 vrátil zpět do vlasti, kde žije v ústraní na venkově asi dvě hodiny cesty od Bogoty ... Soutěž o knihu Na počátku bylo moře | Souteže.cz ... . Novela Na počátku bylo moře vyšla již v roce 1983 (šp. Novela Na počátku bylo moře je především příběhem úpadku: rozkládá se tu osobnost i manželství hrdiny jménem J., statek živoří, období dešťů jsou nekonečná a smutná, těžba dřeva nestačí na zaplacení dluhů a místní černoši i míšenci jsou neteční a tvrdohlaví. Srovnání cen Na počátku bylo moře. Nejlevnější ... Soutěž o knihu Na počátku bylo moře | Vaše soutěže ... ., statek živoří, období dešťů jsou nekonečná a smutná, těžba dřeva nestačí na zaplacení dluhů a místní černoši i míšenci jsou neteční a tvrdohlaví. Srovnání cen Na počátku bylo moře. Nejlevnější e-shop NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY. Cena 177 Kč! Zboží za akční ceny, slevy. Nakupuj levně. Jeho prvotina Na počátku bylo moře pojednává o manželské dvojici J. a Eleny, kteří si přejí vymanit se z městské civilizace, žít u moře v přírodním prostředí. Za tímto životním snem se stěhují z kolumbijského velkoměsta na statek u Karibského moře. ´Na počátku bylo moře´ je naprosto lineární příběh bezejmenného J. a jeho ženy Eleny. Tito dva jsou prostřednictvím pozorovatele popisováni ve velmi obyčejných, stejně tak i vypjatých situacích. Odstup od obou hrdinů dovoluje nejen nadhled, ale i jistou rozmanitost. Na počátku bylo moře Autor: González, Tomás Nakladatel: Dybbuk EAN: 9788074382055 ISBN: 978-80-7438-205-5 Originál: Primero estaba el mar Překlad: Stárková, Blanka Popis: 1× kniha, vázaná, 136 stran, česky Rozměry: 13 × 19,8 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Dějiny Česka jsou historií jak dnešní České republiky, tak států, které jí předcházely, a území, na kterém leží.Historie lidského osídlení zde trvá od nejstaršího paleolitu.První lidé dnešního typu se objevili v mladém paleolitu, tedy v...

INFORMACE

AUTOR
Tomás González
DIMENZE
3,46 MB
NÁZEV SOUBORU
Na počátku bylo moře.pdf

POPIS

Existuje-li v kolumbijské literatuře nástupce nobelisty Gabriela Garcíi Márqueze v mimořádně přesné a úsporné práci s jazykem, je jím bezesporu Tomás Gonzáles. Jeho prvotina Na počátku bylo moře pojednává o manželské dvojici J. a Eleny, kteří si přejí vymanit se z městské civilizace, žít u moře v přírodním prostředí. Za tímto životním snem se stěhují z kolumbijského velkoměsta na statek u Karibského moře. Počáteční radost z budování vystřídají finanční potíže, smutek z nekonečných zimních dešťů, Elenina neschopnost sžít se s místními lidmi i stupňující se konflikty mezi ústřední dvojicí. Latentní problémy a zlo číhají nejen v lidech, ale i v přírodě, krásné, ale přemáhající vše, včetně individuálních lidských snů a plánů. Vše spěje k neodvratné tragédii… Tomás González ve svých dílech zpravidla vychází ze skutečných událostí, které mísí s fikcí. To je i případ knihy Na počátku bylo moře. Inspirací k napsání této novely mu byla vražda staršího bratra, ke které z nejasných důvodů v pralese došlo. Autor přebývá na statku mimo městskou civilizaci a důsledně se straní tzv. literárního provozu. Zřejmě i proto získal od kritiků přídomek „nejlépe ukrývaného tajemství kolumbijské literatury“.

Chcete si přečíst knihu?Na počátku bylo moře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomás González. Číst Na počátku bylo moře Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY