Sněhuláku, sněhuláku / Laguna

Sněhuláku, sněhuláku / Laguna - Janet Frameová | Replicamaglie.com

... (2018) přeložil Petr Fantys. 1. vydání ... laguna - ABZ.cz: slovník cizích slov ... . Praha: Odeon, 2019. 263 stran. Janet Frameová, vlastním jménem Nene Janet Paterson Clutha (28. srpna 1924 Dunedin - 29. ledna 2000 tamtéž), byla novozélandská spisovatelka.. Studovala na University of Otago a pracovala jako učitelka. Ve věku 21 let se pokusila o sebevraždu a byla u ní diagnostikována schizofrenie, poté byla téměř deset let hospitalizována v různých novozélandských léčebnách a ... do týdne. 399 Kč 359 Kč. Kniha před ... Tip na knihu: Sněhuláku, sněhuláku / Laguna (Janet ... ... ... do týdne. 399 Kč 359 Kč. Kniha představuje českému čtenáři nejznámější novozélandskou spisovatelku Janet Frameovou. Kniha... Hodnocení uživatelů Sněhuláku, sněhuláku / Laguna-- autor: Frameová Janet Zvrhlá věda-- autor: Houser Ing. Pavel 1001 myšlenek, které změnily naše uvažování-- autor: Arp Robert 1001 myšlenek: část Psychologie-- autor: Arp Robert Sněhuláku, sněhuláku / Laguna. Ježíškův ježíšek. Zoo / Třetí fabrika. Jak byla vynalezena země izraelská (Od Svaté země k vlasti) Nachové plachty. Stručné dějiny španělské kultury. Jedním dechem....

INFORMACE

AUTOR
Janet Frameová
DIMENZE
11,30 MB
NÁZEV SOUBORU
Sněhuláku, sněhuláku / Laguna.pdf

POPIS

Kniha představuje českému čtenáři nejznámější novozélandskou spisovatelku Janet Frameovou.Kniha obsahuje novelu Sněhuláku, sněhuláku a i soubor 24 povídek Laguna. Čtyřiadvacet povídek bylo napsáno na konci čtyřicátých let 20. století. V roce 1951, v době jejího prvního vydání, žila Janet Frameová v „péči“ novozélandských psychiatrických léčeben, neboť u ní diagnostikovali schizofrenii. Tato její prvotina získala nejprestižnější novozélandské literární ocenění The Hubert Church Prose Award za rok 1951. V polovině 50. let jí na londýnské klinice sdělili, že schizofrenií netrpěla - je jen extrémně uzavřenou ženou. Frameová se pak na sedm let usadila v Británii. Je autorkou 11 románů, pěti povídkových sbírek a knihy veršů. Jak říká ve své slavné autobiografii: „Moje psaní mě zachránilo“. Z autorčinyautobiografické trilogie vychází též film Anděl u mého stolu. Film získal na MFF Benátkách roku 1990 Zvláštní cenu poroty a cenu FIPRESCI. Obraznost její prózy má říz poezie, avšak necílí jen k estetickému účinku, hledá smysl, nevyhýbá se ironii, odloupává vrstvy nucených fasád – vytržení smyslů, jež je toho výsledkem, je přesto prosto ega či sebelítosti. Frameová umí čarovat z vod dětského světa, naznačit význam drobným detailem, svůj příběh vyřezává s mistrnou pečlivostí a on proto plyne, plyne k nepředvídanému.

Chcete si přečíst knihu?Sněhuláku, sněhuláku / Laguna ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Janet Frameová. Číst Sněhuláku, sněhuláku / Laguna Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY