Jaroslav Valečka

Jaroslav Valečka - Edward Lucie-Smith, | Replicamaglie.com

... theory of international trade.. He graduated from a high-school in Prague, and left/emigrated shortly after the communist putsch of 1948 ... Výstava: Jaroslav Valečka - Sudety | Proti šedi ... . Jaroslav Valečka (1972) Kometa, 2007. olej na plátně | 94 x 140 cm. 78 750 K ... 2007 Jaroslav Valečka, Edice Arskontakt, nakladatelství Vltavín 2006 Žáci a absolventi Jiřího Sopka, Alšova Jihočeská galerie, České Budějovice 2006 Příští stanice arkádia, Galerie moderního umění Roudnice nad Labem a Schloss Pirna 2006 Jaroslav Valečka Obrazy / Paintings Jaroslav Valečka . patří mezi úspěšné malíře mladší a střední generace. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha veřejných a soukromých sbírkách. ... File:08. Jaroslav Valečka, Náměsíčníci, 100 x 130 cm, 2014 ... ... . patří mezi úspěšné malíře mladší a střední generace. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha veřejných a soukromých sbírkách. např. Národní galerie v Praze. Alšova jihočeská galerie. Galerie výtvarných umění Liberec. Oblastní galerie Vysočiny - Jihlava. Festung Koenigstein, Gmbh, Německo. GASK Kutná Hora Všechny informace o produktu Kniha Jaroslav Valečka - Jaroslav Valečka, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Jaroslav Valečka - Jaroslav Valečka. Jaroslav Valečka (1972), absolvent ateliéru Jiřího Sopka z pražské Akademie výtvarných umění, člen mezinárodního hnutí stuckistů, patří mezi umělce střední generace vyznávající tradiční výtvarná média - malbu a kresbu. Malíř Jaroslav Valečka, který právě absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze, vystavil soubor olejových maleb z posledních sedmi let. Oproti původnímu plánu zůstala sochařská a kreslířská část jeho tvorby stranou. Obrazy s munchovskou atmosférou zachycovaly noční krajiny s domy, krajiny s postavami nebo portréty. Jaroslav Valečka, autor obrazu Zlatý hřeb , 2019, foto: Petr Šálek/artmagazin.eu Bílá pustina je název aktuální výstavy obrazů Jaroslava Valečky - jednoho z nejvýraznějších představitelů současné střední malířské generace. Jaroslav Valečka, 2015: Paintings. Selections: Saudek, Káňa, Valečka : hraniční syndrom : [katalog vydán u příležitosti výstav v Galerii UFFO v Trutnově a v Galerii Michal's Collection v Praze na podzim roku 2013: Stuck in the emotional landscape, 2011: Valečka - Krajina posetá tmou Jaroslav Valečka Malířská tvorba Jaroslava Valečky se vyznačuje mimořádnou uceleností a kontinuitou, s jakou autor zachycuje sugestivní kouzlo přírody a koloběh života v ní. Do jeho obrazů se nesmazatelně vepsalo sepětí s krajinou Lužických hor, s místem, kde v mládí vyrůstal, kam se vrací a střídavě žije a pracuje ... Jaroslav Volek (15 July 1923, Trenčín - 23 February 1989, Prague) was a Czech musicologist, semiotician who developed a theory of modal music.His theory included ideas of poly-modality and alteration of notes that he called "flex," which result in what he called the system of flexible diatonics.He applied this theory to the work of Béla Bartók and Leoš Janáček....

INFORMACE

AUTOR
Edward Lucie-Smith,
DIMENZE
9,63 MB
NÁZEV SOUBORU
Jaroslav Valečka.pdf

POPIS

Monograficky zaměřená publikace, přinášející reprezentativní a ucelený výběr z tvorby Jaroslava Valečky z let 2010-2015, představuje autora, který se vyprofiloval v nepřehlédnutelnou osobnost současné střední umělecké generace v návaznosti na dlouhou tradici české krajinomalby a symbolistní imaginace. Kromě Valečkových typických, okouzlujících krajin s dalekými horizonty a magickými světelnými situacemi odhaluje tato kniha skryté, niterné zdroje jeho díla - odkrývá provázanost autorovy tvorby s krajem jeho dětství, zádumčivě melancholickým prostředím Lužických hor a „mrazivými“ příběhy jeho obyvatel. Úvodní studie pochází z pera proslulého britského teoretika a kurátora Edwarda Lucie-Smitha, autora více než stovky publikací z oblasti dějin umění a poezie, jehož nejznámější kniha Art Today (1995) zůstává neopominutelným manuálem současné světové umělecké tvorby. Další zasvěcené studie o Valečkově díle napsaly historičky umění Martina Vítková, Rea Michalová, a kurátorka Veronika Marešová.

Chcete si přečíst knihu?Jaroslav Valečka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Edward Lucie-Smith,. Číst Jaroslav Valečka Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY