Divá Bára a jiné dívky na útěku

Divá Bára a jiné dívky na útěku - Božena Němcová | Replicamaglie.com

...206 ISBN: 978-80-7391-620-6 Popis: 1× kniha, vázaná, 248 stran, česky Rozměry: 9,3 × 15 cm Rok vydání: 2012 Divá Bára is Belletristik und Literatur Povídka o statečné dívce Báře, která je ideálem Božena Němcová Babička přijíždí ke své dceři a pomáhá vychovávat vnoučata, stává se rádkyní ... Divá Bára a jiné dívky na útěku - Němcová Božena | Prodej knih ... . Divá Bára a jiné dívky na útěku. Divá Bára a jiné prózy. Božena Němcová · diva_bara_3D. > Divá Bára a jiné dívky na útěku-20% sleva. Kniha: Divá Bára a jiné dívky na útěku Autor: Božena Němcov á. Povídka "Divá Bára" vypráví příběh nebojácné dívky, která dokáže změnit ustálený tok života na malé vesnici. ... Hledáte Divá Bára a jiné dívky na útěku od Božena Němcová ... Němcová, Božena : Divá Bára a jiné dívky na útěku ... . > Divá Bára a jiné dívky na útěku-20% sleva. Kniha: Divá Bára a jiné dívky na útěku Autor: Božena Němcov á. Povídka "Divá Bára" vypráví příběh nebojácné dívky, která dokáže změnit ustálený tok života na malé vesnici. ... Hledáte Divá Bára a jiné dívky na útěku od Božena Němcová? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Všetky informácie o produkte Kniha Divá Bára a jiné dívky na útěku - Božena Němcová, porovnanie cien z internetových obchodov, hodnotenie a recenzie Divá Bára a jiné dívky na útěku - Božena Němcová. Povídka "Divá Bára" vypráví příběh nebojácné dívky, která dokáže změnit ustálený tok života na malé vesnici. Pomůže nejen blízké kamarádce, ale i jí sam...

INFORMACE

AUTOR
Božena Němcová
DIMENZE
9,20 MB
NÁZEV SOUBORU
Divá Bára a jiné dívky na útěku.pdf

POPIS

Povídkový výbor, který ze zralých próz Boženy Němcové sestavila, uspořádala a doslovem opatřila literární historička Jaroslava Janáčková. Ideu dívky-ženy na útěku kongeniálně propojila s útěky spisovatelčinými. Nejintenzivněji se motiv útěku, vzdoru a potřeby svobodné volby životní cesty promítl do hádankami obestřené lyrické prózy Čtyry doby. Ještě donedávna ji mnozí chápali jako pouhou autorčinu autobiografickou zpověď, připomínající svým určením soukromý dopis. Teprve na prahu 21. století však byla Čtyrem dobám plně přiznána jejich nesporná myšlenková a umělecká exkluzivita. B. Němcová se v této nebývale odvážné a otevřené próze (snad prý vůbec poprvé) rozhodla vyslovit revoltu moderní ženy proti slepým společenským konvencím, vůči nimž se sama po celý život vytrvale a statečně vyhraňovala. Originálním způsobem do ní vtiskla svou vlastní potřebu svobody, nezávislosti a seberealizace. Motiv svérázného osvobodivého „útěku" spojuje i její další ženské povídkové postavy našeho výboru - Báru (Divá Bára), Madlu (Dobrý člověk), Katušku (Chyže pod horami) a Verunku (Cesta z pouti).

Chcete si přečíst knihu?Divá Bára a jiné dívky na útěku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Božena Němcová. Číst Divá Bára a jiné dívky na útěku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY