Stopy města

Stopy města - Lars Saabye Christensen | Replicamaglie.com

.... Města v České republice mají v současné době dvojí možnost výpočtu své „zelené vizitky" - ekologické stopy ... Lyžařské Novoměstsko ... . V článku se můžete seznámit s podrobným a orientačním výpočtem, jejich odlišnostmi a nároky na vstupní údaje. Co ekologická stopa města měří a co ne? V epické trilogii Stopy města dává Christensen nahlédnout do životů neobyčejných hrdinů, jejichž osudy zanechávají nesmazatelnou stopu v drobné historii města. Přibližuje atmosféru poválečný let i následujících desetiletích v hlavním městě Norska v k Stopy města. Chri ... Jak se ekologická stopa města počítá? (Portál životního ... ... . Přibližuje atmosféru poválečný let i následujících desetiletích v hlavním městě Norska v k Stopy města. Christensen, Lars Saabye. Vydání: Kniha Zlin 2019 | Jazyk: čeština | Signatura: AA 91164. První část autorem zamýšlené trilogie se odehrává v Oslu koncem čtyřicátých let dvacátého století. Ústředními postavami jsou manželé Maja a Ewald Kristoffersenovi, jejich syn Jesper a později se jim ještě narodí ... Kalkulátor ekologické stopy města spravuje společnost CI2, o.p.s. V případě potřeby nás kontaktujte na adrese: [email protected] Tyto webové stránky byl vytvořeny za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí v rámci projektu: Ekologická stopa - propagace udržitelného rozvoje na místní úrovni, jehož nositelem byla Týmová iniciativa pro ... Šumná města a Šumné stopy Davida Vávry a Radovana Lipuse ... Radovan Lipus a David Vávra připravovali od roku 1995 úspěšný cyklus o moderní architektuř...

INFORMACE

AUTOR
Lars Saabye Christensen
DIMENZE
4,94 MB
NÁZEV SOUBORU
Stopy města.pdf

POPIS

První díl zamýšlené trilogie zavede čtenáře k obyvatelům čtvrti v západním Oslu v poválečném čase koncem čtyřicátých let 20. století. V centru pozornosti stojí rodina Maj a Ewalda Kristoffersenových a jejich malý syn, Jesper. Ewald pracuje v reklamní agentuře, která připravuje oslavy 900. výročí hlavního města, a Maj po večerech vede účetnictví Červeného kříže. Seznámíme se i s jejich sousedkou, paní Vikovou, která vlastní telefon, místním řezníkem Melsomem a jeho synem Josteinem, hotelovým pianistem Enzem Zanettim, učitelem Lokkem a s dalšími obyvateli města. Napjatě čteme jejich životní příběhy z doby, kdy se město vzpamatovávalo z válečných let. Dovídáme se i o osudech širších okruhů obyvatel Osla, jež poznáváme prostřednictvím zápisů ze schůzí Červeného kříže. Zápisy hodně vypovídají o tehdejší době, ale i o tom, jak se s dějinami v „malém“ zachází. V rozsáhlé, epické trilogii Stopy města dává Christensen nahlédnout do životů neobyčejných hrdinů, jejichž osudy zanechávají nesmazatelnou stopu v drobné historii města. Přibližuje atmosféru poválečný let i následujících desetiletích v hlavním městě Norska v kontextu společenských, sociálních i politických proměn doby.

Chcete si přečíst knihu?Stopy města ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lars Saabye Christensen. Číst Stopy města Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY