Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě

Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě - - | Replicamaglie.com

...ubna 2009 v Praze. CHALUPOVÁ, Markéta. Mediální obraz Mašínů v dobových článcích Rudého práva, Lidové demokracie, Svobodného slova a Mladé fronty ... Protikomunistický odboj - hlavní téma konference historiků ... ... . In Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě. 1. vyd. Praha: ÚSTR, 2010. 7 s. ISBN 978-80-87211-42-7. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě Rozmanité podoby odporu proti komunistickému režimu v různých státech bývalého sovětského bloku. Sborník příspěvků z mezinárodní konference. ... Zákon o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu z roku 1993 posléze komunistick ... Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu ... ... . Sborník příspěvků z mezinárodní konference. ... Zákon o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu z roku 1993 posléze komunistický režim, panující v Československu od 25. února 1948 do 17. listopadu 1989, prohlásil za zločinný, nelegitimní a zavrženíhodný. Oběti Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve Střední Evropě sborník k mezinárodní konferenci = Resistance and Opposition against the Communist Regime : international conference Sborník Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě obsahuje studie devětadvaceti účastníků stejnojmenné mezinárodní konference pořádané ve dnech 15.-16. dubna 2009 v Praze. Příspěvky pronesené v češtině, angličtině, němčině a slovenštině mapují situaci v Československu a v dalších komunisty ovládaných zemích, hnutí ... Sborník Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě obsahuje studie devětadvaceti účastníků stejnojmenné mezinárodní konference pořádané ve dnech 15.-16. dubna 2009 v Praze. Příspěvky pronesené v češtině, angličtině, němčině a slovenštině mapují situaci v... Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě. Sborník Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě obsahuje studie devětadvaceti účastníků stejnojmenné mezinárodní konference pořádané ve dnech 15.-16. dubna 2009 v Praze. 336 Kč Zákon o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu - Šimáčková Kateřina, Procházka Vojtěch, Molková Foukalová Kristýna č. 198/1993 Sb., o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu, mimořádně čtivě a podrobně rozebírá okolnosti, za kterých zákon vznikal a především události, které k jeho vydání vedly. Výraz klást odpor » zpět. další>> <

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
9,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě.pdf

POPIS

Sborník Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě obsahuje studie devětadvaceti účastníků stejnojmenné mezinárodní konference pořádané ve dnech 15.-16. dubna 2009 v Praze. Příspěvky pronesené v češtině, angličtině, němčině a slovenštině mapují situaci v Československu a v dalších komunisty ovládaných zemích, hnutí odporu, které se v nich zformovalo, či osudy odbojových skupin a jednotlivců z jejich řad. Na druhé straně popisují mechanismy, jimiž komunistický režim upevňoval svoji moc: ať už ovlivňováním veřejného mínění pomocí tištěných médií doma i v emigrantských komunitách, potlačováním spontánních protestů nebo vybudováním táborů nucených prací. Studie doplňuje přepis diskuse s přímými účastníky třetího odboje.

Chcete si přečíst knihu?Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY