Temný kontinent Evropa ve 20. století

Temný kontinent Evropa ve 20. století - Mark Mazower | Replicamaglie.com

...ky zmítající současnou Evropou, lze vysvětlit jednoduše: svou práci psal v 90 ... Jan Křen: Dvě století střední Evropy. ... . letech ještě pln nadějí, že skončila studená válka a soupeření ideologií. Temný kontinent Evropa ve 20. století ... Evropa Marka Mazowera není kontinentem starých států a národů, ale v mnoha ohledech je velmi nová a v průběhu 20. století neustále "vynalézá" samu sebe prostřednictvím často bouřlivých a chaotických politických změn. Moderní demokracie a s ní úzce spojený národní stát je v ... Pre základnú ... Temný kontinent - Evropa ve 20. století - Mark Mazower ... ... . Moderní demokracie a s ní úzce spojený národní stát je v ... Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Temný kontinent Evropa ve 20. století Autor Mark Mazower. Evropa Marka Mazowera není kontinentem starých států a národů, ale v mnoha ohledech je velmi nová a v průběhu 20. století neustále "vynalézá" samu sebe prostřednictvím často bouřlivých a chaotických politických změn. "Temný kontinent" je napínavým příběhem s neočekávanými zvraty, nikoliv záznamem vývoje směřujícího neustále kupředu k nevyhnutelným vítězstvím. Zboží ze stejné kategorie - Temný kontinent Evropa ve 20. století Temný kontinent Evropa ve 20. století - Mark Mazower. Evropa Marka Mazowera není kontinentem starých států a národů, ale v mnoha ohledech je velmi... Temný kontinent Evropa ve 20. století Evropa Marka Mazowera není kontinentem starých států a národů, ale v mnoha ohledech je velmi nová a v průběhu 20. století neustále "vynalézá" samu sebe prostřednictvím často bouřlivých a chaotických politických změn. Temný kontinent Evropa ve 20. století Mazower Mark. Evropa Marka Mazowera není kontinentem starých států a národů, ale v mnoha ohledech je velmi nová a v průběhu 20. století neustále "vynalézá" samu sebe prostřednictvím často bouřlivých a chaotických politických změn. Evropa Marka Mazowera není kontinentem starých států a národů, ale v mnoha ohledech je velmi nová a v průběhu 20. století neustále "vynalézá" samu sebe prostřednictvím často bouřlivých a chaotických politických změn. Moderní demokracie a s ní úzce spojený národní stát je v zásadě výsledkem experimentování. Tři ideologie - liberální demokracie, komunismus a ... Temný kontinent - Evropa ve 20. století 12,86 € Ihneď k čítaniu Kúpiť Evropa Marka Mazowera není kontinentem starých států a národů, ale v mnoha ohledech je velmi nová a v průběhu 20. století neustále "vynalézá" samu sebe prostřednictvím často bouřlivých a chaotických politických změn. Temný kontinent - Evropa ve 20. století ... Evropa Marka Mazowera není kontinentem starých států a národů, ale v mnoha ohledech je velmi nová a...

INFORMACE

AUTOR
Mark Mazower
DIMENZE
3,52 MB
NÁZEV SOUBORU
Temný kontinent Evropa ve 20. století.pdf

POPIS

Evropa Marka Mazowera není kontinentem starých států a národů, ale v mnoha ohledech je velmi nová a v průběhu 20. století neustále "vynalézá" samu sebe prostřednictvím často bouřlivých a chaotických politických změn. Moderní demokracie a s ní úzce spojený národní stát je v zásadě výsledkem experimentování. Tři ideologie – liberální demokracie, komunismus a fašismus – se považovaly za předurčené přetvořit společnost, kontinent a svět v "nový řád lidstva". Jejich vzájemný boj o definici nové Evropy trval po většinu minulého století. Liberální demokracie ovládla Evropu po první světové válce, ale o dvě desetiletí později už tak říkajíc zmírala na úbytě. Rok 1989 znamenal vítězství demokracie nad komunismem, nicméně k tomuto vítězství by nedošlo, kdyby komunismus předtím neuštědřil všeobecnou a drtivou válečnou porážku nacionálnímu socialismu. Rozhodně tedy nebylo předurčeno osudem, že demokracie nakonec zvítězí nad fašismem i komunismem, stejně jako není stále zřejmé, jaký druh demokracie je Evropa schopná a ochotná budovat. "Temný kontinent" je napínavým příběhem s neočekávanými zvraty, nikoliv záznamem vývoje směřujícího neustále kupředu k nevyhnutelným vítězstvím.

Chcete si přečíst knihu?Temný kontinent Evropa ve 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mark Mazower. Číst Temný kontinent Evropa ve 20. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY