Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA

Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA - John Ashdown-Hill | Replicamaglie.com

...Ashdown-Hill, John, 1949-2018 Vydáno: (2019) Možnosti vyhledávání Historie vyhledávání Richard III ... HISTORIE - historie států | Knihkupectví Karolinum ... . - Poslední dny života a osud jeho DNA. Britský bestseller, který roku 2012 vedl k nalezení těla Richarda III., ač podle legend mělo ... Kód: 0350112 Autor: Ashdown-Hill John EAN: 9788090731110 Dostupnost: 70 - 100ks. ks. Cena s DPH: ... Dostupnost: Poslední kusy. ks. Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA. Ashdown-Hill John. Externí sklad. Více » ... Kniha - Román volně navazuje na oceňovanou prvotinu A ... Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA - John ... ... . Ashdown-Hill John. Externí sklad. Více » ... Kniha - Román volně navazuje na oceňovanou prvotinu Anny Bolavé Do tmy. - autor Anna Bolavá, 288 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Román Ke dnu volně navazuje na oceňovanou prvotinu Anny Bolavé Do tmy.V době prvních mrazů na konci listopadu je v močálech na kraji města nalezeno mrtvé tělo manželky lékaře Marka Diviše....

INFORMACE

AUTOR
John Ashdown-Hill
DIMENZE
9,21 MB
NÁZEV SOUBORU
Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA.pdf

POPIS

Britský bestseller, který roku 2012 vedl k nalezení těla Richarda III., ač podle legend mělo být vhozeno do řeky a zmizet na věky! Richard III. je znám jako jeden z nejkontroverznějších panovníků v anglické historii – díky skvělému dramatu Williama Shakespeara ho máme zafixovaného jako prvotřídního zloducha, schopného kvůli moci zavraždit i děti, a to vlastní synovce. V posledních 50 letech však probíhá mnoho dalších výzkumů, které legendy okolo Richarda III. vyvracejí. Tato kniha zcela nově a unikátním způsobem mapuje posledních 150 dní života Richarda III. Autor volí přístup z pozice pozorovatele před bitvou u Bosworthu, která se stala Richardovi osudnou, tj. očima člověka nezaujatého výsledkem bitvy, a odkrývá se nám tak zcela nový Richard: žádná pasivní oběť mořená výčitkami svědomí a čekající na svou porážku, ale aktivní král vykonávající své běžné denní povinnosti vyplývající z vlády, trochu naivně podceňující ambiciózního Jindřicha Tudora. Přezkoumáno je zde i období po bitvě u Bosworthu, tj. jak bylo zacházeno s Richardovými ostatky, jak probíhal jeho pohřeb a stavba jeho hrobky – jedna legenda za druhou, nánosy, které přinesla následující staletí, to vše se pomalu rozplývá pod přesvědčivými důkazy. Rovněž jsme svědky autorova fascinujícího pátrání po Richardově DNA, kterou úspěšně nalezl „živou a zdravou“ přes mnohá pokolení až v daleké Kanadě. Díky ní bylo možné s jistotou identifikovat pozůstatky Richarda III., které byly objeveny roku 2012 na základě údajů uvedených v prvním vydání této knihy. Toto je překlad vydání druhého, již rozšířeného o poznatky z archeologického výzkumu. Autor John Ashdown-Hill byl historikem, členem Královské historické společnosti, Společnosti genealogů a Společnosti Richarda III. Napsal mnoho článků a knih na téma pozdního středověku v Anglii. Věnoval se novým metodám výzkumu a byl oceněn Řádem britského impéria.

Chcete si přečíst knihu?Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor John Ashdown-Hill. Číst Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY