Síla oceánu: básně z pouště

Síla oceánu: básně z pouště - Ofélia Zepeda | Replicamaglie.com

...ichž ničivá síla mění poklidný .. ... Knihy > Beletria > Poézia > Zahraničná poézia ... ... . Síla oceánu (básně z pouště) Ofélia Zepeda • Dybbuk, 2019 . Posielame do 10 dn í. Básnická sbírka příslušnice indiánského národa Tohono O'odham. Ofelia Zepeda je lingvistka, obhájkyně zachování domorodých jazyků a aktivistka boje za jejich obranu. ... jen pozvolna probírá z temnot ustupující noci. A lze vyjádřit ty chvíle jen hlubokým táhlým podmanivým zvukem odkudsi z hlubin oceánu srdce. (básně vybrané z let 1999-2006) Ost ... Síla oceánu -- básně z pouště - Knihy.ABZ.cz ... . (básně vybrané z let 1999-2006) Ostatní tvorba Lukáše Vlčka publikovaná v Divokém víně: DV 53/2011: U soutoku, Na lodi a další DV 51/2011: Napsáno na zdi a další V jejím silovém poli tají ledovce předsudků a z pouště všednosti klíčí zázračná vegetace. Básně se píšou mj. z vášnivé touhy vzepřít se každé definitivnosti, protože co je definitivní, je mrtvé. Poezie je trvalá vzpoura proti všemu, co život mrzačí a ničí. ... Není v oceánu tolik ryb a raků, ani ve vesmíru ... V Indickém oceánu totiž nefungoval systém včasného varování před tsunami. Ten byl krátce po katastrofě 1. 4. 1946 na Havaji budován v Tichém oceánu až do podobny dnešní Mezinárodní varovné služby, které shromažďuje informace z cca 25 zemí ležících v ohrožené oblasti. Síla oceánu Reflektuje Milena Fucimanová Recenze a reflexe - Recenze. Z čísla 18/2019 Pro předplatitele. Článek vyšel v čísle „18 ... Po celém světě, kolem 20% z pouště je písek, se pohybuje od pouhá 2% v Severní Americe o 30% v Austrálii a ve střední Asii více než 45%. Tam, kde se vyskytují písek, to je obvykle ve velkém množství ve formě písku listů nebo rozsáhlých oblastech dun. Teplý a slunný kontinent, velké ostrovy uprostřed oceánu daleko od jiné pevniny, pouště, polopouště. Písčité pláže a korálové útesy. Eukalypt - až 100m výšky, olej (na dýchací potíže), vysoušení močálů (potřebují hodně vody), potrava pro koalu, vačici. Velmi odolný (-20 st.C/odolá i ohni). Rozpouštíme tělesné i psychické zamrzlinky! A milujeme to! Vítejte v Yoga life Happy life, ve světě, kde nasloucháme vlastní vnitřní moudrosti. Skrze jógu a ......

INFORMACE

AUTOR
Ofélia Zepeda
DIMENZE
3,32 MB
NÁZEV SOUBORU
Síla oceánu: básně z pouště.pdf

POPIS

Básnická sbírka příslušnice indiánského národa Tohono O’odham. Ofelia Zepeda je lingvistka, obhájkyně zachování domorodých jazyků a aktivistka boje za jejich obranu. V současnosti působí jako profesorka na Arizonské univerzitě v Tucsonu. Ofelia Zepeda po svém narození neobdržela rodný list, protože, jak píše v jedné své básni, její rodiče neuměli ani slovo anglicky. Mluvili jazykem, který „se hodí na vytahování vzpomínek z hloubi země“. Tématem jejích básní je dětství na venkově a zvyky jejího kmene — čekání na déšť a jeho vůně, když se konečně objeví, kaktusy povodní vytržené ze země, vzpomínka na kouř lpící ve vlasech, práce v kuchyni při přípravě tortil a na bavlníkovém poli atp. Mimo indiánské motivy se v knize objevují i současné, moderní prvky, které pronikají do původního způsobu života, a to někdy až absurdním způsobem — tanečníci jeleního tance například vydělané peníze k překvapení přihlížejících turistů a jejich puristických představ hodlají utratit za hamburger a hranolky. Život Tohono O’odhamů je pevně zakotven v himdagu, způsobu života, který prolíná kulturní, duchovní a fyzickou říši světa. Básně Ofelie Zepedy jsou důkazem toho, že k plnému pochopení lidské zkušenosti a světa, který obýváme, je nutná jazyková diverzita.

Chcete si přečíst knihu?Síla oceánu: básně z pouště ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ofélia Zepeda. Číst Síla oceánu: básně z pouště Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY