Ich bin tot / Jsem mrtev

Ich bin tot / Jsem mrtev - Zdenek Primus | Replicamaglie.com

...letrie.eu. Klademe za cíl poskytovat svým návštěvníkům snadné objednávání vybraných knih, audio knih, DVD, her, hraček i dárků a co nejpřehlednější orientaci v knižních titulech i ostatním zboží ... Německé novely | Knihy.ABZ.cz ... . Jako kurátor uspořádal řadu výstav v Evropě a ve Spojených státech. Prózu začal psát v roce 2009, v edici Literární kabinet dosud publikoval novelu Ich bin tot - Jsem mrtev (2011) a soubor povídek Tutus - Reklama na nedokonalost (2012). O knize: Zatímco kniha povídek Tutus byla o ženách, Příběhy z Kávobaru jsou o mužích. Ich bin tot/Jsem mrtev, Praha 2011 Tutus - reklama na nedokonalost, Praha 2012 Příběhy z Kávobaru, Praha 2014 Všech ... Zdenek Primus - Wikipedie ... . O knize: Zatímco kniha povídek Tutus byla o ženách, Příběhy z Kávobaru jsou o mužích. Ich bin tot/Jsem mrtev, Praha 2011 Tutus - reklama na nedokonalost, Praha 2012 Příběhy z Kávobaru, Praha 2014 Všechny tři knihy, které Zdenek Primus napsal a které knihkupectví Kanzelsberger také nabízí, jsem si přečetla, avšak v opačném pořadí, než jak byly vydány. Kupte knihu Cane Corso Activities Cane Corso Activities (Tricks, Games & Agility) Includes (Paul Young) za 326 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Ich bin tot / Jsem mrtev - Zdeněk Primus Herding Osuška Pummel Einhorn - Ich bin Flauschig!, 75 x 150 cm Naketano Ich Denke Also modrá mikina s lodičkami Zajímavé kategorie. Vánoční dekorace Bordury Samolepky na zeď Dekorativní svíčky ... Jako prozaik se představil novelou Ich bin tot/Jsem mrtev. V současnosti píše především česky. V letech 1990-1992 byl kurátorem v Städtisches Museum Mülheim an der Ruhr, v letech 1992-1996 vyučoval dějiny umění na FAMU a v letech 1996-2000 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Ich bin tot / Jsem mrtev . Novela, kterou česko-německý autor napsal v němčině a která se opírá o autentické výpovědi, popisuje příběh a vnitřní stav pěti mužů, které v mládí totalitní (v tomto případě nacistický) režim donutil k vině. Každý z nich jiným způsobem, ale vždy neodvratně, ve zralém věku ......

INFORMACE

AUTOR
Zdenek Primus
DIMENZE
7,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Ich bin tot / Jsem mrtev.pdf

POPIS

Novela, kterou česko-německý autor napsal v němčině a která se opírá o autentické výpovědi, popisuje příběh a vnitřní stav pěti mužů, které v mládí totalitní (v tomto případě nacistický) režim donutil k vině. Každý z nichjiným způsobem, ale vždy neodvratně, ve zralém věku prožívá vědomí oběti i výčitky svědomí zároveň a dospívá k tragické bilanci vlastního života. Hlavními tématy knihy jsou geneze viny jedince v totalitním režimu, otázka odčinitelnosti provinění a předpoklady odpuštění sobě i druhým. Autor tak svou novelou přispívá k úvahám o poměru nejen jedince a národa, občana a státu, ale také oběti a viny, „nevinnosti“ a zodpovědnosti, přispívá k úvahám o konfrontaci jedince s tím, co ho sice přesahuje, co se vymyká jeho vůli (rodinný původ, historický okamžik dospívání atd.), ale s čím se musí vyrovnat pouze on sám, a to bez politického rituálu, který by vedl ke katarzi.

Chcete si přečíst knihu?Ich bin tot / Jsem mrtev ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdenek Primus. Číst Ich bin tot / Jsem mrtev Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY