Labyrintem míst klatých: Přízračnou krajinou českých zemí

Labyrintem míst klatých: Přízračnou krajinou českých zemí - Martin Stejskal | Replicamaglie.com

... dílo citovali, stejně jako o sběratelích a editorech (mj ... Nalžovské Hory - Miřenice - místní část města - Místní ... ... . Spisovatel Martin Stejskal. Životopis a informace, komentáře a hodnocení, 📚 seznam knih a vše další o tomto autorovi knih. ČBDB.cz - Databáze knih. Z knihy Labyrint míst klatých. 23.02.2019. aneb Přízračnou krajinou českých zemí …. Skládačka o historii stříbrnoskalických obcí ... UNGER, J.: Pohřební ritus a zacházení s těly zemřelých v českých zemích (s analogiemi i jinde v Evropě) v 1. -16. století. Brno: Masarykova univerzita 2002. WHALEY, J. ... Kniha Labyrintem míst klatých - Přízračnou kra - Martin ... ... . -16. století. Brno: Masarykova univerzita 2002. WHALEY, J. (ed.): Mirrors of Mortality: Studies in the Social History of Death. New York : St. Martin's Press 1982, c1981. Někdy měl takový provinilec i podobu ohnivé koule či sudu apod. (Martin Stejskal - Labyrintem míst klatých, Přízračnou krajinou českých zemí, Praha 2011). V jiných případech šlo o člověka, který proklel slunce. Podobné pověsti známe i z Kasejovic, kde se ohnivý muž, zvaný Světlík, zjevoval v podobě ohnivého košíku. Labyrintem míst klatých - Přízračnou kra - Martin Stejskal - Po dvaceti letech vychází přepracované a doplněné vydání knihy, … 407 Kč - 599 Kč v 37 obchodech Porovnat ceny Az álmodó naplója, Heidi Darras; Barbara Moore Informácie a prehľad kníh používateľa Parzifal. Booxy - Databáza kníh. Životopisy autorov a ich diela. Rozsiahla knižná databáza. Bílá paní je v pověstech, případně i pohádkách nadpřirozená bytost oblečená v bílém a zjevující se na hradech či zámcích jakožto duch nějaké zemřelé ženy.V Česku je známá pověst o duchu Perchty z Rožmberka, která je od 17. století ztotožňována s bílou paní, zobrazována je jako tajuplná dáma, často s vysokým kloboukem kuželovitého tvaru, zvaným hennin. Labyrintem míst klatých (dříve Labyrint tajemna) přízračnou krajinou českých zemí . Martin Stejskal. Labyrintem míst klatých 2011, M. Stejskal Přízračnou krajinou českých zemí. Po dvaceti letech vychází přepracované a doplněné vydání knihy, které tehdy vyšla pod názvem Labyrintem tajemna. Labyrintem míst klatých přízračnou krajinou českých... 1 poptávka. Labyrintem tajemna, aneb Průvodce po magických místech Československa od 50 K ... Labyrintem míst klatých - Přízračnou krajinou českých zemí . Po dvaceti letech vychází přepracované a doplněné vydání knihy, které tehdy vyšla pod názvem Labyrintem tajemna. Obsahuje kolem 1700 místopisných hesel na tisíci tiskových stranách....

INFORMACE

AUTOR
Martin Stejskal
DIMENZE
8,62 MB
NÁZEV SOUBORU
Labyrintem míst klatých: Přízračnou krajinou českých zemí.pdf

POPIS

Po dvaceti letech vychází přepracované a doplněné vydání knihy, které tehdy vyšla pod názvem Labyrintem tajemna. Obsahuje kolem 1700 místopisných hesel na tisíci tiskových stranách. Autor zásadně rozšířil i prvou část, která zachycuje množství nových informací, co se týče démonologických pověstí a bájných postav naší mytologie. Kniha je obohacena též mnoha neznámými rytinami, jak démonologických postav, tak lokalit, o nichž pojednává. Podrobný a přehledný místopis magických putování zázračnou českou krajinou, protkaný pověstmi, všechny lokality řazeny podle okresů pro snazší vyhledání, obsahuje téměř 1700 místopisných hesel, místa doplněna topografickými souřadnicemi a hodnotami GPS, doplněný grafikami a symboly.

Chcete si přečíst knihu?Labyrintem míst klatých: Přízračnou krajinou českých zemí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Stejskal. Číst Labyrintem míst klatých: Přízračnou krajinou českých zemí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY