Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry

Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry - Petr Hrubý | Replicamaglie.com

...skladba a životní podmínky v hornických osadách byly až dosud ... Výpis publikací ... ... The writings of the Faculty of Arts of Masaryk University. Editorial series with tradition since 1923. ... Divadlo v Mikulově za éry rodu Dietrichsteinů ... Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry Novinky v edici představují publikace Náboženské praktiky v japonských horských oblastech autorky Zuzany Malé, dále Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry z pera Petra Hrubého a kniha Informační bezpečnost žáků základních škol, jejíž autorkou je Pavla Kovářová.Publikace jsou dostupné na webu a v obchodní síti ... Metalurgi ... Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v ... ... .Publikace jsou dostupné na webu a v obchodní síti ... Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry ... Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry ... úpraven, hutí a hornických osad ze závěru přemyslovské éry zůstává produkce stříbra, jakožto jeden z určujících fenoménů mladšího ... Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry 468 Kč 749 Stáhnout Půjčovna e-knih. Divadlo v Mikulově za éry rodu Dietrichsteinů 332 Kč ... Metalurgická produkční sféra a neagrární sídelní struktura v závěru přemyslovské éry na centrální Českomoravské vrchovině Oponenti habilitační práce Prof. Dr. Martin Michael Bartelheim (Univerzita Tübingen) prof. Mgr. Libor Jan, Ph.D. (Masarykova univerzita)...

INFORMACE

AUTOR
Petr Hrubý
DIMENZE
7,42 MB
NÁZEV SOUBORU
Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry.pdf

POPIS

Otázky jako technologická praxe, vybavení a infrastruktura dolů i hutí či profesní skladba a životní podmínky v hornických osadách byly až dosud spíše studijním problémem specifické skupiny archeologů. Přitom bez snahy o co nejkonkrétnější obraz dolů, úpraven, hutí a hornických osad ze závěru přemyslovské éry zůstává produkce stříbra, jakožto jeden z určujících fenoménů mladšího českého středověku, stále abstraktním pojmem. Úkolem, který si klade tato monografie, proto není znovu se pokoušet popsat politický průběh rozkvětu českého stříbrorudného hornictví ve 13. století, zrod báňské správy, horního práva či reformy mincovnictví; to vše bylo učiněno už mnohokrát. Cílem je uchopení konkrétních obrysů toho, co představovalo rudné hornictví a hutnictví ve středověké krajině. Metody i instrumentální pomůcky při zpracování tématu odpovídají důsledně interdisciplinárnímu pojetí. V některých úsecích výzkumu mají vědy a metody přírodovědné dokonce hlavní slovo, podstata tématu však zůstává historická.

Chcete si přečíst knihu?Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Hrubý. Číst Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY