Třeba i železem a krví: Prusko-rakouské války 1740–1866

Třeba i železem a krví: Prusko-rakouské války 1740–1866 - Karel Richter | Replicamaglie.com

...ité knihy, grafika, pohlednice... > Použité knihy > Společenské vědy > Karel Richter - Třeba i železem a krví : prusko-rakouské války 1740-1866 Nové knihy ... Třeba i železem a krví - Nakladatelství EPOCHA s.r.o. ... . Války a konflikty do roku 1900 „Zrovna jsme "chytli" i akci doručení zdarma na knížky na Vánoce, takže jsme spokojeni" Třeba i železem a krví (Prusko-rakouské války 1740-1866) 302 CZK Nové České země byly v důsledku svého pevného včlenění do habsburské monarchie nuceny sdílet s ní všechny její válečné strázně. Platí to i o prusko-rakouských válkách, jejichž dramatické děje se odehrávaly převážně na území Slezska, Moravy a Čech. Pruský král Friedrich II. z ... Třeba i železem a krví - Karel Richter | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Platí to i o prusko-rakouských válkách, jejichž dramatické děje se odehrávaly převážně na území Slezska, Moravy a Čech. Pruský král Friedrich II. zahájil vpádem do Slezska koncem roku 1740 tzv....

INFORMACE

AUTOR
Karel Richter
DIMENZE
6,45 MB
NÁZEV SOUBORU
Třeba i železem a krví: Prusko-rakouské války 1740–1866.pdf

POPIS

České země byly v důsledku svého pevného včlenění do habsburské monarchie nuceny sdílet s ní všechny její válečné strázně. Platí to i o prusko-rakouských válkách, jejichž dramatické děje se odehrávaly převážně na území Slezska, Moravy a Čech. Pruský král Friedrich II. zahájil vpádem do Slezska koncem roku 1740 tzv. Slezské války, jejichž výsledkem bylo odejmutí Kladska a Slezska z historického celku českých zemí. Za Sedmileté války, rozpoutané po necelém desetiletí míru, potvrdil svou územní loupež a ani v následné nepříliš dlouho trvající „Bramborové válce“ nedosáhlo Rakousko navrácení ztracených území. Nedořešený spor o vedoucí postavení v Německu pak čekal na své rozuzlení téměř celé století. Rozhodla jej až válka, kterou Prusko rozpoutalo v roce 1866. Skončila drtivou porážkou Rakouska v jednom z nejdramatičtějších a nejkrvavějších vojenských střetů devatenáctého století – v bitvě u Hradce Králové – a po ní následným rychlým ústupem zdecimované rakouské armády. Byla to poslední z řady prusko-rakouských válek, či spíše poslední fáze jedné a téže dlouhodobé války o nadvládu v Německu, jejímž definitivním důsledkem bylo vybudování imperiální německé říše.

Chcete si přečíst knihu?Třeba i železem a krví: Prusko-rakouské války 1740–1866 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Richter. Číst Třeba i železem a krví: Prusko-rakouské války 1740–1866 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY