Proti rudému baronovi: Piloti a letecká esa 1. světové války

Proti rudému baronovi: Piloti a letecká esa 1. světové války - Břetislav Ditrich | Replicamaglie.com

...ávala přednost vzducholodím a balonům ... Proti Rudému baronovi - Piloti a letecká esa 1. světové ... ... . Proti Rudému baronovi Piloti a letecká esa 1. světové války ... Do začátku 1. světové války aeroplány vzlétaly především při různých sportovních leteckých soutěžích, armáda je využívala jen omezeně, dávala přednost vzducholodím a balonům. Významnými středisky aviatiky byla ve Francii například Remeš a ... Břetislav Ditrych: Proti Rudému baronovi: piloti a letecká esa v 1. světové válce. Až do začátku 1. s ... Proti Rudému baronovi - Piloti a letecká esa 1. světové ... ... . světové válce. Až do začátku 1. světové války aeroplány vzlétaly především p… vazba je jako nová, stránky jsou jako nové, rok vydání:… Proti rudému baronovi Piloti a letecká esa 1. světové války Ditrich Břetislav. Do začátku 1. světové války aeroplány vzlétaly především při různých sportovních leteckých soutěžích, armáda je využívala jen omezeně, dávala přednost vzducholodím a balonům. Proti Rudému baronovi - Piloti a letecká esa 1. světové války - Ditrych Břetislav - Do začátku 1. světové války aeroplány vzlétaly především při různých sportovních leteckých soutěžích, armáda je využívala jen omezeně, dávala přednost vzducholodím a Kniha: Proti rudému baronovi (Břetislav Ditrych). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Proti Rudému baronovi Ditrych Břetislav Cena: 69 Kč 65 ... (piloti a letecká esa v 1. světové válce) Další popis zobrazit. Do začátku 1. světové války aeroplány vzlétaly především při různých sportovních leteckých soutěžích, armáda je využívala jen omezeně, dávala přednost vzducholodím a balonům. ... E-kniha: Proti Rudému baronovi (Břetislav Ditrych). Nakupujte e-knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! ... Piloti a letecká esa 1. světové války . Břetislav Ditrych; Břetislav Ditrych . 3,0 . Sledovať autora . Biografie a životopisy Cudzojazyčná ... Proti Rudému baronovi. Ditrych, Břetislav. Vydání: Epocha 2011 ... Podrobnosti tohoto vydání. Obsah. Autor se ve své práci věnuje pohnutým životům nejslavnějších letců p...

INFORMACE

AUTOR
Břetislav Ditrich
DIMENZE
6,6 MB
NÁZEV SOUBORU
Proti rudému baronovi: Piloti a letecká esa 1. světové války.pdf

POPIS

Do začátku 1. světové války aeroplány vzlétaly především při různých sportovních leteckých soutěžích, armáda je využívala jen omezeně, dávala přednost vzducholodím a balonům. Představitelé armády si však už v prvních měsících války uvědomili význam letadel při pozorování a snímkování pozic nepřítele, velké stroje byly postupně využívány k bombardování území protivníka. Rychlé stíhací stroje, vyzbrojené kulomety, umožňujícími střílet i dopředu skrz okruh vrtule, se kromě tanků staly novou a nebezpečnou útočnou zbraní. Nejslavnějším německým pilotem byl nesporně Manfred von Richthofen, nazývaný podle barvy svého letadla Rudý baron. S osmdesáti sestřelenými stroji je první v pořadí leteckých es. Mezi další úspěšné německé letce patřil například Ernst Udet, Oswald Boelcke, Werner Voss a Max Immelmann. Pojem letecké eso vznikl ve Francii. Patřil pilotovi, který dosáhl ve vzdušném souboji s nepřítelem alespoň pěti vítězství, prvním byl Georges Guynemer už 5. února 1916. Němci počítali za eso pilota od deseti sestřelů. Jak podtitul knihy napovídá, setkáme se také se spojeneckými piloty, kteří bojovali na západní frontě proti Německu. Alespoň několik jmen - Francouzi René Fonck a už zmíněný Georges Guynemer, Angličané Eduard Mannock, Albert Ball, James McCudden, Kanaďan William Bishop. Kniha připomene i české letce, kteří proti sobě stáli na opačných stranách fronty. V rakousko-uherské armádě sloužili například Rudolf Holeka a Jindřich Kostrba, ve francouzské Vilém Stanovský, Jan Štork, Jan Hofman. Podíváme se rovněž na italskou frontu a méně známou východní frontu a také do ruských leteckých továren, kde vynikající konstruktér Igor Sikorskij navrhl mohutný stroj Ilja Muromec. Tehdy neměl ve světě obdoby a ve válce sehrál důležitou roli.

Chcete si přečíst knihu?Proti rudému baronovi: Piloti a letecká esa 1. světové války ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Břetislav Ditrich. Číst Proti rudému baronovi: Piloti a letecká esa 1. světové války Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY