Oldřich Hamera

Oldřich Hamera - Eva Čapková | Replicamaglie.com

...ulting Brno Steinova vila, Barvičova 23/25 ... Grafiky Oldřicha Hamera očima Bohumila Hrabala - Mnichov ... . Kontakty Oldřich (Latin: Odalricus, Udalrichus, German: Odalric, Udalrich; c. 975 - 9 November 1034), a member of the Přemyslid dynasty, was Duke of Bohemia from 1012 to 1033 and briefly again in 1034. His accession to the Bohemian throne marked the start of a phase of stability after a long period of internal dynastic struggles. Under his rule, the Moravian lands were reconquered from Polish ... Oldřich Hamera - Oldřich Hamera (1944 ... Category:Oldřich Hamera - Wikimedia Commons ... ... Oldřich Hamera - Oldřich Hamera (1944) je bez vší pochyby jedním z nejoriginálnějších umělců, spojujících ve své osobě hned několik talentů. Vedle výtvarného, je nezpochybnitelně i literární, pedagogický a rétorický. Oldřich Hamera; Metadata. Tento soubor obsahuje dodatečné informace, poskytnuté zřejmě digitálním fotoaparátem nebo scannerem, kterým byl pořízen. Pokud byl soubor od té doby změněn, některé údaje mohou být neplatné. Unikátní ID původního dokumentu: Výtvarník Oldřich Hamera je považován za skutečného žáka i následovníka Vladimíra Boudníka. Foto: PRÁVO - Jan Šída. Z Boudníkova tvůrčího rukopisu si vzal obdiv k abstraktní estetice prasklin, zakřivených čar a zvrásněných klikyháků. V nich vidí vzdálené vesmíry, tajemné říše fantazie a neuchopitelné krajiny. sídlo firmy -- ARBOR VITAE SOCIETAS s.r.o. Nám. Svobody 728/1 160 00, Praha 6 Česká Republika IČ -- 26715350 DIČ -- CZ26715350 Oldřich Hamera; Metadata. Tento soubor obsahuje dodatečné informace, poskytnuté zřejmě digitálním fotoaparátem nebo scannerem, kterým byl pořízen. Pokud byl soubor od té doby změněn, některé údaje mohou být neplatné. Unikátní ID původního dokumentu:...

INFORMACE

AUTOR
Eva Čapková
DIMENZE
9,34 MB
NÁZEV SOUBORU
Oldřich Hamera.pdf

POPIS

Oldřich Hamera (1944) je bez vší pochyby jedním z nejoriginálnějších umělců, spojujících ve své osobě hned několik talentů. Vedle výtvarného, je nezpochybnitelně i literární, pedagogický a rétorický. Přesto zůstal ve stínu. Za komunismu nedobrovolně a posléze z vlastního rozhodnutí, nechtěje se podílet na komercionalizaci „kulturního provozu“.Kniha přináší vůbec poprvé přehled vývoje Hamerova grafického díla od šedesátých let do současnosti. Přestavuje nejen netradiční techniky objevené v polovině padesátých let jeho „učitelem“ a našim předním grafikem Vladimírem Boudníkem, jež Hamera upravuje a dodnes rozvíjí, ale i vlastní monotypické postupy a poodhaluje tajemství své tvorby. Hamerovo dílo je ukázkou stírání hranic mezi uměleckou tvorbou a jednotlivými vědními obory, kterým se umělec po celý život s vášní věnuje – mineralogie, paleontologie a geologie. V textové části knihy Hamera vypráví o svém přátelství s Vladimírem Boudníkem, Bohumilem Hrabalem, se kterým prožil více než třicet let, i o setkáních s dalšími osobnostmi kulturního života. Kniha se věnuje také Hamerově neoficiální vydavatelské činnosti sedmdesátých a osmdesátých let.

Chcete si přečíst knihu?Oldřich Hamera ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Čapková. Číst Oldřich Hamera Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY