Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví: pro zdravotnické obory

Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví: pro zdravotnické obory - Lidmila Hamplová | Replicamaglie.com

...e, s významnými zdravotnickými organizacemi, s právní úpravou zdravotní péče, s aktuálními otázkami ve zdravotnictví ... Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví. Pro SZŠ, obor ... ... . Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví. Pro SZŠ, obor zdravotnický asistent. Eshop Burzy učebnic. Rok vydání: neuveden ISBN: 9788071689430 Učebnice přináší aktuální informace a poznatky z oblasti ochrany zdraví, prevence nemocí, zdravého životního stylu a veřejného zdravotnictví České republiky (ČR) a Evropské unie (EU). Seznamuje s moderními metodami výchovy ke zdravotní gramotnosti v souladu s doporučeními Světové zdravotnické organizace ... Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví od 97 Kč ... ... . Seznamuje s moderními metodami výchovy ke zdravotní gramotnosti v souladu s doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO). Pro zdravotnické obory. HAMPLOVÁ Lidmila. Info: Grada Publishing, 2019 (1.) - brož., 132 str. EAN: 9788027105687 ISBN: 978-80-271-0568-7 Výchova ke zdraví se zaměřením na vzdělávání (dvouoborové) Učitelství výchovy ke zdraví pro základní školy (dvouoborové) Učitelství výchovy ke zdraví pro 2. stupeň základních škol (dvouoborové) Na zdraví lidí má pozitivní nebo negativní vliv celá řada faktorů, podle WHO to jsou faktory sociální, biologické a ekonomické. Cesta ke zdraví nevede pouze přes „přilévání" peněz do zdravotnických služeb, ale vyžaduje účast celé společnosti, všech odvětví, všech úrovní veřejné správy na zlepšení zdraví celé populace a zahrnuje i boj proti chudobě. Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví pro zdravotnické obory Hamplová Lidmila. Učebnice přináší aktuální informace a poznatky z oblasti ochrany zdraví, prevence nemocí, zdravého životního stylu a veřejného zdravotnictví České republiky (ČR) a Evropské unie (EU). Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví: pro zdravotnické obory / Lidmila Hamplov ... veřejné zdravotnictví. Conspectus. 614. Abstract. Učebnice přináší aktuální informace a poznatky z oblasti ochrany zdraví, prevence nemocí, zdravého životního stylu a veřejného zdravotnictví České republiky a Evropské unie. ... Ebook elektronická kniha Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví: pro zdravotnické obory - autor Hamplová Lidmila - PDF, ePub, Mobi e-kniha ihned ke stažení. Učebnice přináší aktuální informace a poznatky z oblasti ochrany zdraví, prevence nemocí, zdravého životního stylu a veřejného zdravotn...

INFORMACE

AUTOR
Lidmila Hamplová
DIMENZE
12,14 MB
NÁZEV SOUBORU
Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví: pro zdravotnické obory.pdf

POPIS

Učebnice přináší aktuální informace a poznatky z oblasti ochrany zdraví, prevence nemocí, zdravého životního stylu a veřejného zdravotnictví České republiky (ČR) a Evropské unie (EU). Seznamuje s moderními metodami výchovy ke zdravotní gramotnosti v souladu s doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO). Je určena studentům bakalářských programů nelékařských zdravotnických oborů na vysokých školách a vyšších odborných školách. Publikace vysvětluje základní pojmy z oblasti veřejného zdravotnictví, problematiku veřejného zdravotnictví na úrovni EU a ČR. Seznamuje se zdravotními a sociálními determinantami ovlivňujícími zdraví populace, zdravotnickými systémy v rámci EU, s úlohou WHO v podpoře zdraví a s jejími komunitními projekty. Dále se věnuje národní zdravotní a sociální politice ČR, jejímu řízení, stávajícímu systému financování léčebně preventivní péče v ČR. Zmiňuje aktuální platné strategické dokumenty pro oblast podpory veřejného zdraví WHO, EU, ČR a platnou legislativu ve vztahu ke zdravotním službám a podmínkám jejich poskytování, ve vztahu k ochraně veřejného zdraví a k lékařským a nelékařským zdravotnickým povoláním. Učebnice se věnuje demografii a problematice zdravotního stavu populace ČR, statistickým ukazatelům, hodnocení a dlouhodobým vývojovým trendům a porovnává tento stav se zdravotním stavem populace vybraných států EU. Současně se kniha zaměřuje na determinanty a rizikové a protektivní faktory životního stylu a chování posilující či poškozující zdraví. Prezentovány jsou nejnovější metody výchovy ke zdravotní gramotnosti a výsledky studie věnované porovnání zdravotní gramotnosti obyvatel vybraných států EU včetně ČR. Zohledňuje úlohu zdravotnických pracovníků při zvyšování zdravotní gramotnosti populace a úspěšné komunitní projekty podpory zdraví dlouhodobě realizované v ČR, které zvyšováním zdravotní gramotnosti cílových skupin populace přispívají k posílení zodpovědnosti za vlastní zdraví obyvatel našeho státu.

Chcete si přečíst knihu?Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví: pro zdravotnické obory ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lidmila Hamplová. Číst Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví: pro zdravotnické obory Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY