Příběhy z temné komory

Příběhy z temné komory - Günter Grass | Replicamaglie.com

...ednom místě. V nové knize Šumavský Děs ožívají temné příběhy z českokrumlovského regionu ... 6/2019 - Z temné komory - PLAV ... . Upíří masakr v Cetvinách, sabaty na Ďáblových kamenech v Hůrce, tajemná babička z Černé v Pošumaví, skřet v podzemí Dívčího kamene, obludník v Hořicích na Šumavě, hornoplánský obr Thomas Thieme, děsivé podzemí pod Větřním a mnohé další příběhy z dávné i nedávné ... Podívejte se do temné komory Ansela Adamse. Petr Březina 13. července 2016. TWEET SDÍLET. Anse ... Příběhy z temné komory - Günter Grass — Kniha.cz ... ... Podívejte se do temné komory Ansela Adamse. Petr Březina 13. července 2016. TWEET SDÍLET. Ansel Adams patřil mezi průkopníky tzv. zónového systému expozice a tvorby fotografií, jeho práce by se dala místy nazvat přímo alchymií, a to především v temné komoře. V tomto království měl mimo jiné i řadu unikátních ... Letopisy královské komory I (Letopisy královské komory #1), Letopisy královské komory II (Letopisy královské komory #2), Letopisy královské komory III (... Od té doby v cele „strašilo". Každý vězeň se zde obrátil a litoval svého činu. Z cely se stala jakási korekce. Až do doby, kdy zde seděl pan Bobek - na něj neměla cela účinek a od té doby ani na žádného jiného vězně. Dostal za trest několik dní temné komory, že jim tu celu poškodil. Příběh o kasaři a žháři Přivezla jsem je ještě v noci, umyli jsme je z nejhoršího a rychle jsme jim dali najíst a spát . Spaly celý den, tak moc byly vyčerpané. Následující týden jsme jen vyčesávali a likvidovali vši, vyrážky a drhli špínu. Vylouply se z nich ale krásné a šikovné děti. Jenže nebyly zvyklé, že jsou někde pod střechou . Kontrola osvětlení temné komory KONTROLA SVĚTEL V TEMNÉ KOMOŘE Světla tvoří jeden ze základních komponentů temné komory. Protože s časem se mohou přenosové charakteris…...

INFORMACE

AUTOR
Günter Grass
DIMENZE
9,19 MB
NÁZEV SOUBORU
Příběhy z temné komory.pdf

POPIS

Kniha částečně navazuje na předchozí autobiografii Při loupání cibule. Je stylizována jako kritické vzpomínání osmi vypravěčových dospělých dětí (pocházejících od čtyř matek) na ne vždy lehké dětství s otcem - slavným spisovatelem, pro nějž bylo dílo vždy důležitější než rodina. Za jejich hlasy se samozřejmě skrývá vlastní vypravěč, otec, který si tyto děti "možná jen vymyslel", přitom však nijak nezakrývá, že jde - částečně - o Grassovu rodinu, přesněji: rodiny a jejich složité vztahy. Vzniká tak rafinované balancování na hranici autentické reality a čiré fikce: "Jsou to jen pohádky, ale vaše, které jsem vás nechal vyprávět," říká vypravěč v závěru na adresu skutečných-vymyšlených dětí. Magicko-realistickým pólem této hry je postava rodinné přítelkyně, fotografky Marušky, která se svým starodávným fotoaparátem Agfa-Box doslova čaruje: její "dokumentární" rodinné snímky neukazují jen to, co je tady a teď, ale i minulé a budoucí osudy zachycených osob, jsou "vševidoucí": jako každé umění dotvářejí jednotlivé útržky reality do sice fantazijního, ale smyslem nadaného celku.

Chcete si přečíst knihu?Příběhy z temné komory ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Günter Grass. Číst Příběhy z temné komory Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY