Kritika porozuměním

Kritika porozuměním - Iva Mojžíšová | Replicamaglie.com

...zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni ... Download Kritika for PC / Kritika on PC - Andy - Android ... ... . Kritika porozuměním, autor: Iva Mojžišová, rok vydání: 2011. Antikvariát s více než 30 561 položkami +420 774 087 795 v pracovní dny 8:00 - 15:00. [email protected] Registrace. Kritika porozuměním porovnaj ceny v 1 obchode od 9.55 spoznaj overené obchody prečítaj recenzie skontroluj popis a parametre vyber najlepšiu ponuku kúp KRITIKA POROZUMĚNÍM (IVA MOJŽÍŠOVÁ) najlacnejšie v overeno ... PDF Umělecká kritika - Masaryk University ... .55 spoznaj overené obchody prečítaj recenzie skontroluj popis a parametre vyber najlepšiu ponuku kúp KRITIKA POROZUMĚNÍM (IVA MOJŽÍŠOVÁ) najlacnejšie v overenom obchode s dopravou zadarmo do 24h cez NajNakup.sk Iva Mojžišová, Kritika porozuměním, Malovaný kraj, 2011 Josef Hrabě , Kritika soudobé buržoazní sociologie armády , Naše vojsko, 1985 Josef Hrabě , Kritika antikomunistických tendencí v buržoazních teoriích branného systému a ozbrojených sil soudobého imperialismu , Horizont, 1975 Kritika porozuměním. 1. vyd. Břeclav : Malovaný kraj, 2011, s. 15 . Sabina Hauserová 413377 2 Umělecká kritika jako zprostředkovatel hodnot? Hlavní funkcí umělecké kritiky je zprostředkovávání hodnot mezi uměním a společností. Drží se však „Nelze pochybovat, že kritika prospívá každému, lidem i institucím. Avšak výtky neztratí nic na své síle, když budou formulovány s humorem a především s taktem a porozuměním." — Alžběta II. britská královna 1926 z projevu 24.11.1992 Source: Meylen, Vincent: Skutečný život Alžběty II. Levné knihy 2008, s.291 Nelze pochybovat, že kritika prospívá každému, lide...

INFORMACE

AUTOR
Iva Mojžíšová
DIMENZE
6,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Kritika porozuměním.pdf

POPIS

Kniha souborných textů 13. držitelky prestižní ceny Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 pro rok 2011 (5.10.2011). Iva Mojžíšová je jedna z nejvýznamnějších současnýchslovenských výtvarných kritiček, historiček a teoretiček umění s filosofujícími přesahy. V jejích textech nejsou rozdíly mezi uměním minulosti a současnosti, ani mezi kritikou, historií umění a teorií. Její kritiky vychází vždy ze spříznění s tvůrci. Její studie jsou analyticky jasné a přesné.Iva Mojžíšová začala psát už v 60. letech a velkou předností jejího psaní je dosavadní platnost těchto textů. Nepředstavuje autorku, jejíž vkus a názory jsou poplatné době. Její dílo je hodnotné v širokém kontextu umění (literatury, divadla, výtvarníků a umělecké kritiky jako celku).Tato kniha (13. svazek edice) obsahuje nadčasové statě o počátcích umělecké kritiky, dále zejména o A. Giacomettim, M. Paštékovi a o deseti dalších umělcích; tři malé portréty a dvě krátká ohlédnutí. Tradičně je uvedena také stať o autorce včetně její bibliografie.

Chcete si přečíst knihu?Kritika porozuměním ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Iva Mojžíšová. Číst Kritika porozuměním Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY