Kristus, Duch a jednota církve v dějinách Ekleziologie J. A. Möhlera

Kristus, Duch a jednota církve v dějinách Ekleziologie J. A. Möhlera - Prokop Brož | Replicamaglie.com

...děti Do obchodu Brož, Athanasius - důležitý předěl ve vývoji J ... doivup.upol.cz: Dokumenty Mezinárodní teologické komise ... ... . A. Möhlera, in Všechno je milost. Sbo 80. narozenin Ludvíka Armbrustera, V. Novotný (ed.), Praha: Universita Karlova v Praze N Karolinum 2008 (ISBN 978-80-246-1505-9), 45-59. MEZINÁRODNÍ TEOLOGICKÁ KOMISE, Sensus fidei v životě církve, překlad a úvodní studie: C. V. Pospíšil, Praha: Krystal OP s.r.o., 2015, ISBN 978-80-87183-82-3. P. BROŽ, Kristus, Duch a jednota církve v dějinách ekleziologie ... Katolická eklesiologie - Německo | Knihy.ABZ.cz ... . P. BROŽ, Kristus, Duch a jednota církve v dějinách ekleziologie J. A. Möhlera, disertační práce obhájená na KTF UK v Praze 2007. V roce 2008 ukončil doktorské studium na KTF UK (disertační práce: „Kristus, Duch a jednota církve v dějinách. Ekleziologie J. A. Möhlera"). Působí také jako externí vyučující katedry systematické teologie na CMTF UP Olomouc a je členem redakce Perspektiv. V letech 2001-2003 studoval na Papežské univerzitě Gregoriáně licenciátní studium dogmatické teologie. Doktorským studiem pokračoval na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy, které ukončil obhájením disertační práce s názvem Kristus, Duch. a jednota církve v dějinách. Ekleziologie Johanna Adama Möhlera. Svojtka Bone Emily: Cesty za poznáním a objevy - Podívej se pod okénko . Nahlédněte spolu s cestovateli a průzkumníky různých věků do neznáma, odhalte, co je pod více než 70 okénky v této knize a vydejte se na cestu za poznáním! Kristus, Duch a jednota církve v dějinách-7% Prokop Brož Ekleziologie J. A. Möhlera Kniha o teologii církve Johanna Adama Möhlera (1796-1838) nás přivádí do období osvícenství a romantismu, jež tvoří myšlenkové předpolí duchovního vývoje 19. a 20. století. Dřží v tom smyslu Vatikán něco pod zámkem? ... Kristus, Duch a jednota církve v dějinách Ekleziologie J. A. Möhlera. ... Kniha o teologii církve Johanna Adama Möhlera (1796-1838) nás přivádí do období osvícenství a romantismu, jež tvoří myšlenkové předpolí duchovního ...viac o knihe. Naša cena knihy: 11,18 ... Boží průlom v římském podsvět ... Kristus, Duch a jednota církve v dějinách. Ekleziologie J. A. Möhlera. 335,00 K ... Kniha o teologii církve Johanna Adama Möhlera (1796-1838) nás přivádí do období osvícenství a romantismu, jež tvoří myšlenkové předpolí duchovního vývoje 19. a 20. století. Na tomto švábskémRead More...

INFORMACE

AUTOR
Prokop Brož
DIMENZE
12,12 MB
NÁZEV SOUBORU
Kristus, Duch a jednota církve v dějinách Ekleziologie J. A. Möhlera.pdf

POPIS

Kniha o teologii církve Johanna Adama Möhlera (1796-1838) nás přivádí do období osvícenství a romantismu, jež tvoří myšlenkové předpolí duchovního vývoje 19. a 20. století. Na tomto švábském teologovi, který patří ke generaci zakladatelů tzv. katolické tübingenské školy, a v jeho širším kulturním a myšlenkovém kontextu je možné sledovat budování základů současné ekleziologie. Monografe předkládá rozbor Möhlerova díla v jeho vývoji. Raná práce Die Einheit in der Kirche (1825) promýšlí pojetí církve v teologii církevních Otců prvních staletí i v kategoriích teologického romantismu. V pozdějších pracích, především v Symbolik (1832), se Möhler pokusil srovnat koncepce církve různých křesťanských tradic. Möhler vychází ze svého původního zaměření církevního historika: jeho teologická refexe je dějinně poučená, navíc doceňuje dějinný charakter Zjevení, podobně jako to činí jiný veliký teolog 19. století J. H. Newman. Jeho dílo nestojí jen u zrodu dnes významné teologické tradice, ale ovlivnilo též teologii tzv. římské školy a bylo přijato ofciální naukou I. i II. vatikánského koncilu. Český čtenář se tak může poprvé důkladně seznámit s autorem, který je důležitým klíčem k pochopení současné ekleziologie a jehož práce se staly nedílnou součástí teologie 19. i 20. století (A. Š. Chomjakov, G. Perrone, V. S. Solovjov, P. Evdokimov, J. Ratzinger, W. Kasper, M. J. Himes, B. Forte).

Chcete si přečíst knihu?Kristus, Duch a jednota církve v dějinách Ekleziologie J. A. Möhlera ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Prokop Brož. Číst Kristus, Duch a jednota církve v dějinách Ekleziologie J. A. Möhlera Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY