Mýty a legendy starého Egypta

Mýty a legendy starého Egypta - Joyce Tyldesley | Replicamaglie.com

...endy starého Egypta Staroegyptská civilizace byla velkolepá a výjimečná v mnoha ohledech: přetrvala po tři dlouhá tisíciletí, na faraonském stolci se vystřídaly tři stovky panovníků a počet rozmanitých božstev činil kolem půl druhé tisícovky ... Mýty o stvoření světa - Starověký Egypt ... . Kouzlo boha Thovta. Mýty a báje starého Egypta od Jiřího Tomka je opravdu povedená publikace, ve které se zábavnou formou seznámíme s bájemi ze starého Egypta, toto období mě vždy velmi zajímalo, proto jsem pořídila i tuto knihu. Dočtete se zde příběhy slavných faraónů a celkově se dozvíte více o tamější kultuře. Kniha: Mýty a legendy starého Egypta (Joyce Tyldesley). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Mýty a legendy starého Egypta Autor ... Mýty a legendy. Egypt, Řecko, Galie (výsledek hledání ... ... . Dočtete se zde příběhy slavných faraónů a celkově se dozvíte více o tamější kultuře. Kniha: Mýty a legendy starého Egypta (Joyce Tyldesley). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Mýty a legendy starého Egypta Autor: Tyldesley, Joyce Nakladatel: Domino EAN: 9788073036645 ISBN: 978-80-7303-664-5 Originál: Myths & Legends of Ancient Egypt Překlad: Mičanová, Daniela Popis: 1× kniha, vázaná, 300 stran, česky Rozměry: 13,2 × 21 cm Rok vydání: 2011 (1. vydání) Mýty a legendy starého Egypta Joyce Tyldesley. Mýty a legendy starého Egypta. Joyce Tyldesley. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Produkt je vyprodaný. Staroegyptská civilizace byla velkolepá a výjimečná v mnoha ohledech: přetrvala po tři dlouhá tisíciletí, na ... Legendy a mýty o egyptských pyramidách. Otázka, jak postavit pyramidy starověkého Egypta, trápí doposud výzkumníky a historiky. Byly předloženy různé verze, ale nikdo skutečně nevěděl, jak to vlastně bylo. Existuje mnoho mýtů o vzhledu pyramid ajejich cíl. Jedna legenda říká, že pyramidy byly postaveny pro uložení ... Arabské mýty, legendy a pohádkyi (Argo, 2016). Je...

INFORMACE

AUTOR
Joyce Tyldesley
DIMENZE
4,78 MB
NÁZEV SOUBORU
Mýty a legendy starého Egypta.pdf

POPIS

Staroegyptská civilizace byla velkolepá a výjimečná v mnoha ohledech: přetrvala po tři dlouhá tisíciletí, na faraonském stolci se vystřídaly tři stovky panovníků a počet rozmanitých božstev činil kolem půl druhé tisícovky. Zřejmě i kvůli tomu působí egyptská mytologie z dnešního racionálního pohledu zásadní nesnáz, neboť ji nelze vměstnat do přehledného systému, v němž by připadlo každému bohu přesně vymezené místo a působnost jako je tomu například v bájesloví antickém. Egyptští bohové se nikdy nenechali spoutat přízemní logikou, měnili podobu, totožnost či atributy, egyptské mýty se zhusta prolínaly nebo si dokonce protiřečily. Po staletí zůstávaly opředeny tajemstvím a nový život jim vdechl teprve Champollionův velkolepý úspěch. Právě díky němu a následné mravenčí píli generací badatelů nám dnes může britská egyptoložka Joyce Tyldesley předložit souvislé vyprávění, jež začíná stvořením světa a končí sebevraždou Kleopatry. Autorka věnuje stejnou péči životu bohů, historickým análům, moralitám, bajkám i pohádkám, a umožňuje nám tak alespoň částečně proniknout do myšlenek, nadějí a obav dávných obyvatel země na Nilu.

Chcete si přečíst knihu?Mýty a legendy starého Egypta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Joyce Tyldesley. Číst Mýty a legendy starého Egypta Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY