Psychická deprivace v dětství

Psychická deprivace v dětství - Josef Langmeier, | Replicamaglie.com

...váření lidské osobnosti. Get this from a library! Psychická deprivace v dětství ... PDF NÁSLEDKY PSYCHICKÉ DEPRIVACE - Theses ... . [Josef Langmeier; Zdeněk Matějček] -- Nové vydání knihy vychází v době uveřejnění zákona upravujícího a zlepšujícího postavení rodiny v naší společnosti. Polemické stati v prvním vydání knihy ztratily proto ... Psychická deprivace v dětství kniha od: Zdeněk Matějček, Josef Langmeier. 92 % 10 hodnocení ... LANGMEIER, Josef a Zdeněk MATĚJČEK. Psychická deprivace v ... Psychická deprivace v dětství by Matějček, Zdeněk ... ... . 92 % 10 hodnocení ... LANGMEIER, Josef a Zdeněk MATĚJČEK. Psychická deprivace v dětství.Vyd. 4., dopl., V nakl. Karo. Praha: Karolinum, 2011. 399 s. ISBN 9788024619835. Děti a výchovné problémy. Psychická deprivace. Psychická deprivace Podle řady autorů je psychická deprivace stavem vzniklým zejména následkem životních situací, „kdy subjektu není dána příležitost k ukojení některé jeho základní (vitální psychické potřeby v dostačující míře a po dosti dlouhou dobu." Když autoři definují základní psychické potřeby ... Publikace zaznamenala již po svém prvním vydání v r. 1963 značný ohlas. Průlomová práce, ve které autoři citují díla západních expertů i výsledky z vlastní praxe s ohroženými dětmi, popisuje pojem psychické deprivace u dětí v ústavní péči a......

INFORMACE

AUTOR
Josef Langmeier,
DIMENZE
11,10 MB
NÁZEV SOUBORU
Psychická deprivace v dětství.pdf

POPIS

Publikace zaznamenala již po svém prvním vydání v r. 1963 značný ohlas. Průlomová práce, ve které autoři citují díla západních expertů i výsledky z vlastní praxe s ohroženými dětmi, popisuje pojem psychické deprivace u dětí v ústavní péči a nepříznivých rodinných poměrech. Metodologicky důkladné dílo se nezastavuje u odborného posouzení problému, ale klade do popředí zájmy dítěte a humanistický přístup. Oba autoři se u nás významně zasloužili o to, aby se péče o opuštěné děti sestávala z vhodné kombinace péče ústavní a podporované péče rodinné či pěstounské. Ovlivnili též zakládání prvních SOS dětských vesniček. Psychická deprivace v dětství je stále doporučovanou základní literaturou pro studenty psychologie, pedagogiky a sociologie, ocení je však každý, kdo se věnuje problematice ohrožených dětí. Čtvrté vydání díla je opatřeno předmluvou profesorky Vágnerové a aktualizovaným výběrem literatury k tématu.

Chcete si přečíst knihu?Psychická deprivace v dětství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Langmeier,. Číst Psychická deprivace v dětství Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY