...a z mlhy zjevily se útesy čínské: Obraz Číny v prvních fotografiích

...a z mlhy zjevily se útesy čínské: Obraz Číny v prvních fotografiích - Filip Suchomel, | Replicamaglie.com

...az Číny v prvních fotografiích by Marcela Suchomelová, Filip Suchomel, Hana Dvořáková Loose-Leaf, 294 Pages, Published 2010 ISBN-13: 978-80-86863-38-2, ISBN: 80-86863-38-7 Anotace knihy " A byli jsme ... Hana Dvořáková | Get Textbooks | New Textbooks | Used ... ... ... Zdeněk Merta, autor Zdeněk Merta, Karel Holub ". Na rozdíl od aranžované ateliérové fotografie, která se v duchu moderní psychologie noří na rozličné způsoby do nitra jednotlivého člověka, byly dvojice protagonistů Z. Mertou zaskočeny na rozdílných místech a v různých situacích. Ach běda, přeběda Lomová - Olga. Období raného středověku v Číně zahrnuje zhruba čtyři sta let na počátku našeho letopoč ... Autor - Suchomelová - Marcela Suchomelová | Knihy.ABZ.cz ... . Mertou zaskočeny na rozdílných místech a v různých situacích. Ach běda, přeběda Lomová - Olga. Období raného středověku v Číně zahrnuje zhruba čtyři sta let na počátku našeho letopočtu. ...a z mlhy zjevily se útesy čínské. Obraz Číny v prvních fotografiích - Filip Suchomel, Marcela Suchomelová . Kniha přibližuje českému čtenáři téma zobrazování Číny, jejích obyvatel a reálií v 19.století na fotografiích, ale i ilustracích v dobových periodikách a knižních pojednáních....

INFORMACE

AUTOR
Filip Suchomel,
DIMENZE
12,46 MB
NÁZEV SOUBORU
...a z mlhy zjevily se útesy čínské: Obraz Číny v prvních fotografiích.pdf

POPIS

Kniha přibližuje českému čtenáři téma zobrazování Číny, jejích obyvatel a reálií v 19.století na fotografiích, ale i ilustracích v dobových periodikách a knižních pojednáních. Detailně zpracovává postupné proměny této dokumentace vzhledem k využívání nového fotografického média a jeho etablování v roli předlohy pro přesnější zachycení reálií. Kniha obšírně pojednává o postupném rozmachu fotografie v několika tehdy otevřených čínských přístavech i v dalších významných čínských lokalitách, kde vznikaly nejen místopisné záběry, ale i aranžované snímky místních obyvatel. Této tvorbě se věnovali nejen cizinci z Evropy a Ameriky, ale záhy i první zdejší fotografové, kteří zakládali vlastní prosperující fotografická studia. Autoři se rovněž věnují dobové cestopisné literatuře, dostupné ve sledovaném období zejména ve střední Evropě. Součástí publikace je i ucelený, detailními popisy opatřený katalog 125 fotografií, ze sbírek moravských rodáků Erwina Dubského a Heinricha Wawry, kteří v 60. a 70. letech 19. století Čínu navštívili a v tamních fotografických studiích získali významné soubory dobové čínské albuminové fotografie od evropských i čínských tvůrců. Kniha je rovněž opatřena jmenným a místním rejstříkem a bohatou obrazovou dokumentací doplňující jednotlivá pojednání.

Chcete si přečíst knihu?...a z mlhy zjevily se útesy čínské: Obraz Číny v prvních fotografiích ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Filip Suchomel,. Číst ...a z mlhy zjevily se útesy čínské: Obraz Číny v prvních fotografiích Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY