Náboženství pro ateisty

Náboženství pro ateisty - Alain de Botton | Replicamaglie.com

... povahy či podstaty.. Může také znamenat výslovné popření Boha nebo odmítání náboženství, a to od neuznání pasivního, tolerantního až po aktivní nebo ... Náboženství pro ateisty - Alain de Botton | Elektronická ... ... ... Popis: Náboženství pro ateisty V roce 2006 se na anglosaském knižním trhu nečekaně rozhořela válka o náboženství: Známý evoluční biolog Richard Dawkins ve svém bestselleru Boží blud napadl jménem vědy a racionality víru v jakoukoli vyšší moc a strhl lavinu publikací, v nichž si vědečtí racionalisté ostře vyměňovali názory s obránci náboženství a jeho ... Kniha Náboženství pro ateisty Přidat komentář. vlkcz. 20.12.2017. Taková trochu zbytečná kniha. Ne že by autor správně nediagnostikoval problémy současn ... Náboženství pro ateisty - Alain de Botton | KOSMAS.cz ... ... ... Kniha Náboženství pro ateisty Přidat komentář. vlkcz. 20.12.2017. Taková trochu zbytečná kniha. Ne že by autor správně nediagnostikoval problémy současného člověka, ale nevím úplně přesně, jaká je cílová skupina. ... Náboženství pro ateisty; Náboženství pro ateisty Alain de Botton. V roce 2006 se na anglosaském knižním trhu nečekaně rozhořela válka o náboženství: Známý evoluční biolog Richard Dawkins ve svém bestselleru Boží blud napadl jménem vědy a racionality víru v jakoukoli vyšší moc a strhl lavinu publikací, v nichž si ... Botton, Alain de Náboženství pro atei...

INFORMACE

AUTOR
Alain de Botton
DIMENZE
3,58 MB
NÁZEV SOUBORU
Náboženství pro ateisty.pdf

POPIS

V roce 2006 se na anglosaském knižním trhu nečekaně rozhořela válka o náboženství: Známý evoluční biolog Richard Dawkins ve svém bestselleru Boží blud napadl jménem vědy a racionality víru v jakoukoli vyšší moc a strhl lavinu publikací, v nichž si vědečtí racionalisté ostře vyměňovali názory s obránci náboženství a jeho společenské role. V české republice, kde role víry, zvlášť organizované, zůstává slabá, mohla Dawkinsova kniha sotva vzbudit podobný rozruch; Alain de Botton, známý českému čtenáři románem Lekce z lásky a několika esejistickými svazky, např. Architektura štěstí (Kniha Zlín 2010), Útěcha z filosofie (Kniha Zlín 2010) nebo Umění cestovat (Kniha Zlín 2010), nahlíží problém z odlišné, pro ateistu provokativnější pozice a ptá se, co může náboženství přinést těm, kdo odmítají přijmout jeho doktrínu. V deseti kapitolách se autor zabývá architekturou, uměním i mezilidskými vztahy a dokládá, že nedogmaticky vnímaná náboženská tradice nám může i v sekulární společnosti pomoci k plnějšímu a lidštějšímu životu.

Chcete si přečíst knihu?Náboženství pro ateisty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alain de Botton. Číst Náboženství pro ateisty Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY