Podstata gotiky: Kapitoly z kamenů benátských

Podstata gotiky: Kapitoly z kamenů benátských - John Ruskin | Replicamaglie.com

...lném znění na webových stránkách CMS ... XLS www.cz-museums.cz ... . První polovina je výňatkem z kapitoly VI „Povaha gotiky" ze svazku 2 Benátských kamenů Johna Ruskina (1851-53). Ruskin stanoví, co považuje za charakteristické prvky gotického stylu, v pořadí podle důležitosti. Kritické dějiny, Praha: Academia, český překlad 2004. ISBN 80-200-1261-3. KAPITOLY I - IV Dále na jednotlivých přednáškách ... Podstata gotiky: kapitola z Kamenů be ... Předměty - Univerzita Karlova ... ... Podstata gotiky: kapitola z Kamenů benátských. Překlad Martin Štefl. ... gotické historismy. Francouzská revoluce a „památkové myšlení, rekonstrukce, regotizace, historismy gotiky v „chrámové ... Objevením skloviny, z níž lze vyrobit imitaci krále drahokamů, tedy diamantu, však spadá až do poloviny 17. století. Imitace drahých kamenů se začaly tavit z první skleněné kompozice, skla tavitelného při nízkých teplotách a s vysokým indexem lomu světla. Kapitoly z tisícileté historie sklářství v Čechách a na Moravě ... 1686). V pozdějších stížnostech 700 benátských výrobců perlí (např. z roku 1708) se přímo uvádí, že trvalý dovoz cizích výrobků - nejen do Benátek, nýbrž také na ostatní území státu - zvláště „výrobků ze skláren v Čechách, které ... Úplná bibliografie Souvislostí. Vážení čtenáři, pracovní verze bibliografie vám v této fázi umožňuje po zadání klávesové zkratky CTRL+F fulltextové vyhledávání všech výrazů obsažených v tabulce. Ta obsahuje jednotlivá čísla seřazená sestupně podle ročníků - tedy od 1+2/2001 po 1/1990. Toto pueblo má tvar jakési podkovy, jež je orientována přesně ve směru jih-sever. A její velikost je cca 160 x 100 metrů a tak zaujímá plochu cca 1,5 hektaru. Odhaduje se, že tu mohlo žít až 800 lidí. Na jejich stavbu bylo kromě mnoha tun kamenů potřeba také dřevo z více jak 200 tisíc jehličnatých stromů. Republika, podstata pojmu, uspořádání ve starém Římě, hlavní úředníci a jejich funkce, soudy a spravedlnost; osoba Gaia Julia Caesara vedla ke zlomu od republiky k císařství. Motto: „…pokud někdo tráví svůj život výkonem svrchované moci, je všem neustále na očích. Ti, kterým osud nejvíce přeje, mají nejmenší ... Vážené kolegyně, Vážení kolegové, jménem všech pracovníků Vážené kolegyně, Vážení kolegové, jménem všech pracovníků našeho zařízení v novém roce 2011, děkuji za Vaši spolupráci v roce uplynulém a do toho letošního přeji hodně zdraví, úspěchů a spokojenosti. Samuel P.: Za jeskyněmi Benátských hor, str. 3-4 Maděra E.: Zpráva o výzkumu krasových jevů v masivu Kralického Sněžníku v roce 1970, str. 5-13 Vlastnosti čs. horolezeckých lan z vysokopevného kordového hedvábí, str. 14-15 Nejhlubší jeskyně světa, str. 17 Jeskyně v Portugalsku, str. 17-18 Full text of "Nábytkové Umění Vybrané Kapitoly Z Historie" See other formats ... Kapitoly z dějin sběratelství v Čechách a na Moravě 1650-1939", otevřel...

INFORMACE

AUTOR
John Ruskin
DIMENZE
3,89 MB
NÁZEV SOUBORU
Podstata gotiky: Kapitoly z kamenů benátských.pdf

POPIS

Kniha anglického teoretika umění a spisovatele Johna Ruskina je všeobecně považována za autorův nejdůležitější kritický text věnovaný architektuře. Podstata gotiky tvoří myšlenkové jádro Ruskinovy rozsáhlé třídílné studie benátské architektury The Stones of Venice, častěji však bývá publikována jako samostatný, poeticky laděný teoretizující esej. Ruskin v Podstatě gotiky formuluje své originální umělecko-společenské chápání gotické architektury jako průniku vnějších architektonických forem a vnitřního „ducha gotiky“ a definuje její charakteristické umělecké a morální znaky. Gotika se tak Ruskinovi stává uměleckým slohem, který – na rozdíl od odlidštěného (nejen) moderního prefabrikovaného umění – předpokládá, ba přímo vyžaduje originalitu, invenci a tvůrčí svobodu umělců a řemeslníků (ale i diváků) a lze ji právem chápat jako výraz zdravější a morálnější společnosti.

Chcete si přečíst knihu?Podstata gotiky: Kapitoly z kamenů benátských ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor John Ruskin. Číst Podstata gotiky: Kapitoly z kamenů benátských Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY