Zahájení televizního vysílání: 1. 5. 1953 - Zrození televizního národa

Zahájení televizního vysílání: 1. 5. 1953 - Zrození televizního národa - Martin Štoll | Replicamaglie.com

...stala technickou, sociální, ale i politickou konstantou novodobé historie ... 1.5.1953 - Zahájení televizního vysílání : zrození ... ... . Podílela se na proměně mocenských praktik, zásadním způsobem posunula hodnotový žebříček a chování různých sociálních skupin i celých národů. UVNITŘ FOTO Knihu o zahájení pravidelného televizního vysílání v tehdejším Československu vydává těsně před Vánoci nakladatelství Havran. Autorem více než dvousetstránkového titulu „1.5.1953 - Zrození televizního národa" je Martin Štoll.Kniha nepopisuje j ... 1.5.1953 - Zahájení televizního vysílání. Zrození ... ... .5.1953 - Zrození televizního národa" je Martin Štoll.Kniha nepopisuje jen samotný začátek televizního vysílání v Československu, ale také přípravy, které mu ... Kupte knihu Zahájení televizního vysílání (Martin Štoll) s 13 % zľavou za 6.20 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 20 miliónov titulov....

INFORMACE

AUTOR
Martin Štoll
DIMENZE
9,38 MB
NÁZEV SOUBORU
Zahájení televizního vysílání: 1. 5. 1953 - Zrození televizního národa.pdf

POPIS

Televize se stala technickou, sociální, ale i politickou konstantou novodobé historie. Podílela se na proměně mocenských praktik, zásadním způsobem posunula hodnotový žebříček a chování různých sociálních skupin i celých národů. Historii 20. století si bez ní nelze vůbec představit. Ačkoliv se v Československu začal televizní signál šířit éterem od 1. května 1953, šlo o vyvrcholeni dlouholetých snah sahajících hluboko do první republiky.Ve třicátých letech byla televize předmětem boje odborníků i radioamatérů a stranou nezůstávaly ani politické zájmy. O perspektivách televize pro vojenské účely během druhé světové války není třeba pochybovat, což ostatně dokládá celá severo-východočeská etapa jejího vývoje. K jak zásadnímu obratu ve vnímání televize vládnoucí stranou došlo po únorovém převratu roku 1948? Co přesně se onoho památného dne, kdy bylo vysílání zahájeno, odehrálo? Co bylo v následujících měsících na programu? Jak se vyvíjela Československá televize do okamžiku, než získala právní subjektivitu a nabalila na sebe milion koncesionářů? Na to se snaží odpovědět tato kniha.

Chcete si přečíst knihu?Zahájení televizního vysílání: 1. 5. 1953 - Zrození televizního národa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Štoll. Číst Zahájení televizního vysílání: 1. 5. 1953 - Zrození televizního národa Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY