Rétorika v evropské kultuře

Rétorika v evropské kultuře - Jiří Kraus | Replicamaglie.com

...... Get this from a library! Rétorika v evropské kultuře i ve stětě ... ️eKnihy ZDARMA | eKnihy, elektronické knihy, vaše eKNIHOVNA.cz ... . [Jiří Kraus; Světla Čmejrková; Jiří Lukes] -- Kniha R©♭torika v evropsk©♭ kulture i ve svete vymezuje postaven©Ư r©♭toriky v syst©♭mu kultury a vzdelanosti od staroveku po dne¿Łek. Zkoum©Ł pokles jej©Ưho v©ưznamu v obdob©Ư racionalismu a ... Základní údaje; Originální název: Rétorika v evropské kultuře: Autoři: KRAUS, Jiří. Vydání: Vyd. 2. (přeprac.). Praha, 182 s. 1998. Nakladatel Pre zák ... Rétorika v evropské kultuře ... . Vydání: Vyd. 2. (přeprac.). Praha, 182 s. 1998. Nakladatel Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok. Rétorika v evropské kultuře i ve světě a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať knižky, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť údaje - takzvané ... Kniha Rétorika v evropské kultuře i ve světě vymezuje postavení rétoriky v systému kultury a vzdělanosti od starověku po dnešek. Zkoumá pokles jejího významu v období racionalismu a osvícenství, uvádí příčiny, v jejichž důsledku byly rétorice (redukované na soustavu řečnických triků) přisuzovány negativní konotace, a vysvětluje, proč si rétorika ve 20 ... Rétorika v evropské kultuře. ... proč si rétorika ve 20. století dokázala své pozice znovu vydobýt. Dokládá, že prestiž rétoriky prudce klesá, když je redukována na recept k rafinovanému klamání publika, a naopak stoupá, když se chápe jako v.. ... Rétorika s nadhledem. Marie Čechová [Posudky a zprávy]-Jiří Kraus v knize Rétorika v evropské kultuře (Academia, Praha ...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kraus
DIMENZE
9,89 MB
NÁZEV SOUBORU
Rétorika v evropské kultuře.pdf

POPIS

Kniha vymezuje postavení rétoriky v systému kultury a vzdělanosti od starověku po dnešek. Zkoumá pokles jejího významu v období racionalismu a osvícenství, uvádí příčiny, v jejichž důsledku byly rétorice (redukované na soustavu řečnických triků) přisuzovány negativní konotace, a vysvětluje, proč si rétorika ve 20. století dokázala své pozice znovu vydobýt. Dokládá, že prestiž rétoriky prudce klesá, když je redukována na recept k rafinovanému klamání publika, a naopak stoupá, když se chápe jako vědecká disciplína, která se vydává napříč humanitními obory - filozofií, logikou, sémiotikou, literární vědou, lingvistikou, naukou o médiích apod. V tomto pojetí rétorika usiluje o všestranné poznávání a kultivování řečového projevu, mluveného i psaného, a to nejen jeho produkce, ale i recepce a interpretace. V takové renesanci zájmu se rétorika jeví ne jako pouhý návod k řečové dovednosti, ale jako komplexní teoretický obor zkoumající chování člověka ve společenské komunikaci.

Chcete si přečíst knihu?Rétorika v evropské kultuře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kraus. Číst Rétorika v evropské kultuře Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY