Španělské lidové popěvky + CD: Complas populares espaňolas

Španělské lidové popěvky + CD: Complas populares espaňolas - Antonín Pikhart, | Replicamaglie.com

...ělské lidové popěvky / Complas populares espaňolas + CD ... Kontakt - Chytrabudoucnost.cz Pdf Collection ... . Autor: Pikhart Antonín, Uličný Miloslav. Titul je zařazen do žánrů: Hudební CD › Lidové písně; ISBN: 978-80-86396-65-1. EAN: 9788086396651. Objednací kód: NA194310 Španělské lidové popěvky + CD: Complas populares espaňolas. 26 příběhů, nad nimiž zůstává rozum stát. Lévi-Strauss a strukturální antropologie. Čarodějka a čaroděj 1. Doksy a okolí na starých pohl ... Pdf CZ Deník šílené novinářky - Prazska PDF ... . Čarodějka a čaroděj 1. Doksy a okolí na starých pohlednicích: Hirschberg und Umgebung in alten Ansichtskarten. Španělské lidové popěvky + CD: Complas populares espaňolas. Židovská menšina v Československu po druhé světové válce. Proč Vikingovénemají rohy. Garfield 39: Přežije nejsilnější ... Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > Š > Španělská poezie. Vyberte si z knih od autora Antonín Pikhart na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Tituly od Antonín Pikhart na Martinus.sk. Skvelý zákaznícky servis, knihomoľské akcie a zľavy. Tisíce príbehov. Jedno kníhkupectvo. Motýli na obzoru - Lubor Vyskoč . Autor básnické sbírky Motýli na obzoru Lubor Vyskoč je dlouhodobě nemocen a k psaní se dostává jen v krátkých okamžicích inspirace, proto je sbírka žní za necelých 16 let tvorby. Tituly od Antonín Pikhart na Gorila.sk. Najširší výber titulov na slovenskom trhu, výhodné ceny a nízke poštovné. Len na Gorila.sk Najširší výber kníh na slovenskom trhu, výhodné ceny a nízke poštovné. Nakupujte knižné bestsellery, osvedčené klasiky i čerstvé novinky na Gorila.sk! Španělské lidové popěvky + CD: Complas populares espaňolas. Dělená strava: Nejíst méně, ale jinak. Slovenské mosty. ... Školské zákony a prováděcí předpisy s komentářem 2015/2016 + CD. ... Lidové ...

INFORMACE

AUTOR
Antonín Pikhart,
DIMENZE
7,16 MB
NÁZEV SOUBORU
Španělské lidové popěvky + CD: Complas populares espaňolas.pdf

POPIS

Česká hispanistika má kořeny v okruhu přátel Boženy Němcové z první generace obrozenců - lékařů a překladatelů J. B. Pichla a J. R. Čejky, jakož i básníka, překladatele a redaktora V. B. Nebeského. Před 150 lety se pak narodili tři další překladatelé ze španělštiny: J. Červenka, A. Pikhart a A. Koudelka. Z nich A. Pikhart, profesí právník, se stal zakladatelem soustavného českého překladatelství ze španělštiny i jedním z prvních českých katalanistů. Pikhart měl navíc talent básnický a badatelský - v mnoha periodikách publikoval jak své epigramy i delší, často burleskní básně, tak články a stati o španělské a katalánské literatuře. Zanechal třicítku vydaných překladů, ale též uspořádaný osobní archiv s cennou korespondencí. Donedávna však nikdo netušil, že existuje rukopisná antologie španělských lidových popěvků, na které Pikhart pracoval od počátku 20. století do května 1908, kdy ji předal k vydání J. Vrchlickému. V létě 2009 pak v literárním archivu Vrchlického objevil rukopiso 357 listech hispanista M. Uličný. Výběr z impozantního, sto let starého díla doplnil originály a českým úvodem i španělským doslovem a vybavil obrazovou dokumentací. Bilingvní vydání zhruba třetiny nalezeného rukopisu (doplněné kompaktním diskem obsahujícím rukopis v jeho celistvosti) představuje poprvé významného českého intelektuála přelomu 19. a 20. století v širokých dobových souvislostech. Vložené CD s publikací v elektronické podobě (pdf) a reprodukcí Pikhartova originálu v náhledové a tiskové podobě.

Chcete si přečíst knihu?Španělské lidové popěvky + CD: Complas populares espaňolas ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Antonín Pikhart,. Číst Španělské lidové popěvky + CD: Complas populares espaňolas Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY