Filosofie v období středověku

Filosofie v období středověku - Alain De Libera | Replicamaglie.com

...ientistický proud filosofie 19. a 20. století filosofie antické, a Augustina a Tomáše Akvinského jakožto dvou hlavních myslitelů období středověku ... Základy společenských věd - Vypracované maturitní otázky ... ... . Studenti se v rámci předmětu seznámí především se základními tématy epistemologic‐ kými, metafyzickými, logickými a etickými (poznání a realita, ideje, substance, univerzálie, Bůh, filosofie a přírodní vědy v období renesance - 15.-16. století - - období přechodu od středověku k novověku - krize feudalismu, přechod ke kapitalismu - snaha o nápravu společnosti-objevy a vynález ... Dějiny západní filosofie - Wikipedie ... .-16. století - - období přechodu od středověku k novověku - krize feudalismu, přechod ke kapitalismu - snaha o nápravu společnosti-objevy a vynálezy - např. kompas => zámořské objevy, střelný prach => otřáslo rytířským stavem => sociální změny, knihtisk Filosofie v období středověku. Alain deLibera . Zdielanie | Poslať známemu; ... Autor předkládá v této knize souvislý esej o komplexní historičnosti středověké filosofie v jejích institucionálních a politických rámcích. De Liberova kniha je významnou měrou zaměřena polemicky proti obvyklým synoptickým prezentacím ... 1. prezentace na téma Řemeslo a obchod v období raného středověku - John Vávra....

INFORMACE

AUTOR
Alain De Libera
DIMENZE
12,99 MB
NÁZEV SOUBORU
Filosofie v období středověku.pdf

POPIS

Autor předkládá v této knize souvislý esej o komplexní historičnosti středověké filosofie v jejích institucionálních a politických rámcích. De Liberova kniha je významnou měrou zaměřena polemicky proti obvyklým synoptickým prezentacím „středověkého myšlení" v singuláru; autorovým úmyslem rozhodně není podat učebnicově vyrovnaný přehled všech významných postav a témat. Jeho hlavní snahou je představit různé konstelace toho, jak staletími označovanými za středověká procházelo antické dědictví a získávalo – v křesťanském, islámském i židovském kulturním prostředí – nové akcenty a podoby.

Chcete si přečíst knihu?Filosofie v období středověku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alain De Libera. Číst Filosofie v období středověku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY