Rasismus, antisemitismus, holocaust: studijní texty

Rasismus, antisemitismus, holocaust: studijní texty - - | Replicamaglie.com

...us, holocaust. KRYL Miroslav. Info: ... 9788072392629 ISBN: 978-80-7239-262-9 Edice: Studijní texty ... Příčiny 2. světové války - referát - Seminárky, referáty ... ... . Hodnocení: Rasismus, antisemitismus, holocaust - Monografie se po vymezení pojmu rasismu a antisemitismu a přiblížení jejich historického i teoretického pozadí věnuje pronásledování židovských obyvatel v době druhé světové války. V doplňujících kapitolách popis Rasismus, antisemitismus, holocaust Miroslav Kryl , kolektiv autorů Monografie se po vymezení pojmu rasismu a antisemitismu a přiblížení jejich historického i teoretického pozadí věnuje pronásledování židovských obyvatel v době druhé světové války. Rasismus, antisemitismus, holocaust. Studijní texty 12. Ústí nad Labem: Filozofická fakulta Un ... GAČR - cíl a popis projektu | Centrum pro studium ... ... . Rasismus, antisemitismus, holocaust. Studijní texty 12. Ústí nad Labem: Filozofická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, 2011. Studijní texty 12. Ústí nad Labem: Filozofická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, 2011. antisemitismus, založený na rasových teoriích 19. století. Gerald Messadié ve svých Obecných dějinách antisemitismu připomíná i antisemitismus antický, řecko-římský, který pramenil z židovského odmítání antického polyteismu a zejména z odmítání považovat římské císaře za bohy. 7 V souasné době se projevuje tzv. ceskobratrska cirkev evangelicka. Anotace. Tři osudy a jeden proces: pohled do zákulisí nacistických vyhlazovacích záměrů "Je to hluboce lidská, poctivá a dobrá kniha. Klíčová slova: česká literatura, Židé, česká kultura, antisemitismus, šoa Cílem projektu je zpracování reprezentace židovství a Židů v novodobé české literatuře a kultuře. Výstupy budou velká monografie na toto téma s analytickými studiemi, sborníky ze symposií se zahraničními partnery a také individuální studie. Internetové knihkupectví Jan Šabata : Studijní texty - 1Knihy NAKLADATELSTVÍ DOPLNĚK 2 Knihy dalších nakladatelství 3 Antikvariát 4 Knížky do kapsy 5KNIŽNÍ DÁREK za nákup nad 400,- Zlevněné knihy Doplněk, knihy, právnické učebnice, brunensie ... Rasismus, antisemitismus, holocaust - Miroslav Kryl a kol. Anotace. Lze vůbec hrůzy systematické genocidy většiny evropských Židů za druhé světové války popsat „objektivně"? Pražský rodák Jehuda Bauer, profesor Hebrejské univerzity a vědecký poradce jeruzalémského památníku Jad Vašem si jako světově uznávaný historik v knize Úvahy o holokaustu klade i jiné otázky: Jak lze vysvětlit, že k něčemu takovému vůbec ... Miroslav Kryl a kol.: Rasismus, antisemitismus a holocaust. Ústí nad Labem/Brno, FF UJEP/Doplněk 2011. 256 s. jh. Jacek Leociak: Doświadczenia graniczne. Studia o dwudziestowiecznych formach reprezentacji. Warszawa, IBL...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
9,49 MB
NÁZEV SOUBORU
Rasismus, antisemitismus, holocaust: studijní texty.pdf

POPIS

Monografie se po vymezení pojmu rasismu a antisemitismu a přiblížení jejich historického i teoretického pozadí věnuje pronásledování židovských obyvatel v době druhé světové války. V doplňujících kapitolách popisuje romský holocaust, úlohu Terezína, osud slovenských Židů a dějiny popírání holocaustu. Publikace je dílem kolektivu autorů, z nichž každý danou problematiku obohatil o svůj badatelský vklad. Součástí jednotlivých kapitol je také seznam použité a zejména další doporučené (rozšiřující) literatury. Kniha má populárněvědecký charakter a je určena široké veřejnosti, zejména zájemcům o totalitní režimy a ideologie nových a nejnovějších dějin a studentům vysokých škol.

Chcete si přečíst knihu?Rasismus, antisemitismus, holocaust: studijní texty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Rasismus, antisemitismus, holocaust: studijní texty Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY