Teta Joleschová a dědicové

Teta Joleschová a dědicové - Friedrich Torberg | Replicamaglie.com

...jeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... Friedrich Torberg | životopis, informace o spisovateli ... ... . Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Teta Joleschová a dědicové. Celkové hodnocení ... "Dědicové", kteří vznikli záhy po vydání Tety Joleschové, jsou stejně jako ona svižným kaleidoskopem kavárenských historek, mozaikou drobných lidských osudů a obrazem dobových středoevropských intelektuálních vrstev. Na rozdíl od první knihy, ukotvené v klidné ... Nejslavn ... Teta Joleschová aneb Zánik západní civilizace v židovských ... ... . Na rozdíl od první knihy, ukotvené v klidné ... Nejslavnější kniha Friedricha Torberga Teta Joleschová je anekdotickým vyprávěním o vídeňské kultuře mezi lety 1918 - 1938. K jejímu způsobu života patřily kavárny, literární debaty i klepy, ostrý vtip a nekonvenční názory. Teta Joleschová a dědicové / Friedrich Torberg Světová beletrie. Kniha je v externím skladu nutno objednat. Cena: 80 Kč . Pokračování Tety Joleschové, Torbergovy mimořádně úspěšné knihy historek a anekdot z první poloviny 20. století, nezůstává literární kvalitou ani vtipem prvnímu dílu nic dlužno. "Dědicové ... Pokračování Tety Joleschové, Torbergovy mimořádně úspěšné knihy historek a anekdot z první poloviny 20. století, nezůstává literární kvalitou ani vtipem prvnímu dílu nic dlužno. "Dědicové", kteří vznikli záhy po vydání Tety Joleschové, jsou stejně jako ona svižným kaleidoskopem kavárenských historek, mozaikou drobných lidských osudů a obrazem dobových ... Teta Joleschová a dědicové - Torberg Friedrich - Pokračování Tety Joleschové, Torbergovy mimořádně úspěšné knihy historek a anekdot z první poloviny 20. století, nezůstává literární kvalitou ani vtipem prvnímu dílu nic dlužno. Dědicové, kteří vznikli Tet...

INFORMACE

AUTOR
Friedrich Torberg
DIMENZE
3,79 MB
NÁZEV SOUBORU
Teta Joleschová a dědicové.pdf

POPIS

Pokračování Tety Joleschové, Torbergovy mimořádně úspěšné knihy historek a anekdot z první poloviny 20. století, nezůstává literární kvalitou ani vtipem prvnímu dílu nic dlužno. "Dědicové", kteří vznikli záhy po vydání Tety Joleschové, jsou stejně jako ona svižným kaleidoskopem kavárenských historek, mozaikou drobných lidských osudů a obrazem dobových středoevropských intelektuálních vrstev. Na rozdíl od první knihy, ukotvené v klidné meziválečné době, vykračuje Torberg v druhém dílu na prahu třicátých let z prostředí pražských kaváren do literárních kruhů Vídně, Budapešti a nakonec Spojených států, zejména Hollywoodu, kam on sám zamířil s válečnou intelektuální emigrační vlnou. "Zánik Západu v anekdotách", o němž hovoří již podtitul prvního dílu, tu nabývá nostalgičtějších tónů, avšak právě vynikající židovský humor je tím nejlepším vzdorem vůči evropskému osudu.

Chcete si přečíst knihu?Teta Joleschová a dědicové ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Friedrich Torberg. Číst Teta Joleschová a dědicové Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY