Projektil 2007/2011: Ze života lidí a domů

Projektil 2007/2011: Ze života lidí a domů - - | Replicamaglie.com

...rodeji 24. 1. 2012 Ze života lidí a domů: Žáner: umenie: Dostupnosť: Vypredané ... Klener Pavel ml. | Knihkupectví Serius.cz ... . Bežná cena 15,71 € Zľava: 27%. Naša cena 11,47 € Viac o knihe Projektil 2007/2011 ... Popis BRYCHTA ROMAN, HALÍŘ ADAM, HOFMEISTER ONDŘEJ, LEŠEK PETR Projektil 2007/2011 - Ze života lidí a domů Megaknihy.cz píše: Publikace odráží typicky kolektivní přístup studia Projektil architekti - kromě nich samotných se na knize nápady a připomínkami aktivně podílela skupina spolupracovníků. Ze života lidí a domů Katalog výstavy, jež představila tvorbu architektonick ... Veřejnost | Knihy.ABZ.cz ... . Ze života lidí a domů Katalog výstavy, jež představila tvorbu architektonického ateliéru Projektil architekti. Publikace obsahuje fotografickou dokumentaci staveb Projektilu, kterou vytvořila veřejnost (obyvatelé, ... Nejlépe hodnocené knihy z kategorie * 2007-2011: Mikešova aféra a jiné případy Bílek, Petr A. 3 dny. Naše cena: 150 Kč Projektil 2007/2011 Ze života lidí a domů. Katalog výstavy, jež představila tvorbu architektonického ateliéru Projektil architekti. Publikace obsahuje fotografickou dokumentaci staveb Projektilu, kterou ... Projektil 2007/2011 : Roman Brychta, Adam Halíř, Ondřej Hofmeister, Petr Lešek: Projektil - from the life of people and houses: Projektil - ze života lidí a domů: Stříbrný vítr : 15 rozhovorů se zajímavými muži: Testament - manifesto: Texts on architecture 2010-2013: Texty o současné architektuře: Tomas Bata Memorial Projektil - Ze života lidí a domů. Cena. ... Publikace odráží typicky kolektivní přístup studia Projektil architekti - kromě nich samotných se na knize nápady a připomínkami aktivně podílela skupina spolupracovníků. Vznikla tak dlouhá řada ideových variant a jak to v případech kolektivního rozhodnutí bývá ... Ze života lidí a domů Katalog výstavy, jež představila tvorbu architektonického ateliéru Projektil architekti. Publikace obsahuje fotografickou dokumentaci staveb Projektilu, kterou vytvořila veřejnost (obyvatelé, ... Město České Budějovice a Dům umění České Budějovice si vás dovolují pozvat na vernisáž výstavy Projektil / Ze života lidí a domů. Výstava se uskuteční ve středu 30. listopadu 2011 v 18:00. Součástí vernisáže bude přednáška ateliéru Projektil architekti. Projektil - ze života lidí a domů Dům umění České Budějovice 30.11. - 1.1. 2012 Fotoreport a několik poznámek: Poznámky k výstavě: 1. Ateliér Projektil vystavuje v českobudějovickém Domě umění. 30.11. až 1.1. Název: Projektil - Ze života lidí a domů. (TZ) 2. Na výstavě nejsou modely, plány, vizualizace. 3. BRYCHTA ROMAN, HALÍŘ ADAM, HOFMEISTER ONDŘEJ, LEŠEK PETR Projektil 2007/2011 - Ze života lidí a domů Porovnat podle parametrů Odebrat ze schránky Kategorie: Literatura - umění Projektil 2007/2011. Ze života lidí a domů: Publikace odráží typicky kolektivní přístup studia Projektil architekti - kromě nich samotných se na knize ...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
4,23 MB
NÁZEV SOUBORU
Projektil 2007/2011: Ze života lidí a domů.pdf

POPIS

Publikace odráží typicky kolektivní přístup studia Projektil architekti - kromě nich samotných se na knize nápady a připomínkami aktivně podílela skupina spolupracovníků. Vznikla tak dlouhá řada ideových variant a jak to v případech kolektivního rozhodnutí bývá - realizovaná varianta je jednou z vícera variant možných. Bezprostřední pohnutkou pro vznik knihy byla příprava výstavy v Domě umění v Českých Budějovicích a potřeba prezentovat tvorbu studia v návaznosti na předchozí výstavu v GJF a katalog/knihu 01. a to především prostřednictvím realizací Ekologického centra Sluňákov u Olomouce, Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové a průběh výstavby Národní technické knihovny v Praze, Muzea barokních soch a klášterních zahrad v Chrudimi. V pozadí každé "knihy o architektuře" stojí otázka, jak klasické i současné procesy, kategorie a nakonec i samotné architektonické formy prezentovat prostřednictvím dvourozměrných obrazů v médiu knihy. Co je ovšem naléhavější a týká se konkrétně přístupu Projektilu, je otázka, jak reprezentovat architekturu projektovanou na základě kolektivních laboratorních experimentů s artikulací veřejného a sociálního, která je studiu vlastní. Možnost, kterou autoři knihy zvolili, by se dala nazvat sběrným sociálním dokumentem. Projektil vyzval ke zdokumentování vlastních staveb veřejnost - obyvatele, návštěvníky, uživatele. Jejich fotografické příspěvky v úplnosti (bez cenzury) i ve formě, jak byly zaslány, tvoří tělo (nebo stavbu?) této knihy. Možností, jak roztřídit takto živelně vzniklý materiál, bylo opět více. Kolektiv připravující publikaci se posléze rozhodl materiál seřadit na základě víceméně intuitivní klasifikace individuálních i kolektivních aktivit. Smyslem publikace tedy není konstatování, že aktivity obyvatel a návštěvníků stavby oživují nebo jim "dávají život", ale proklamovat, že projekty staveb a budovy samotné na půdorysu veřejných aktivit vznikají, jejich dokumentace aparáty obyvatel a uživatelů je tudíž gestem. Pro výsledný tvar knihy je typické spíše to, že by měla generovat, než přímo ukazovat. Přináší 912 fotografií, ale navrhuje asociace mezi děním, jednotlivými aktivitami a formami, mezi obrazy a slovy, texty - publikace by měla sloužit jako motor řady synapsí, spíše to, že by měla generovat, než přímo ukazovat. Přináší 912 fotografií, ale navrhuje asociace mezi děním, jednotlivými aktivitami a formami, mezi obrazy a slovy, texty - publikace by měla sloužit jako motor řady synapsí, spíše než jako uzavřená prezentace.

Chcete si přečíst knihu?Projektil 2007/2011: Ze života lidí a domů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Projektil 2007/2011: Ze života lidí a domů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY