Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století

Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století - R. Zdeněk Nešpor | Replicamaglie.com

...ie českých dějin. Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20 ... Slovník nekatolických osobností - Náboženský infoservis ... . a 21. století Zdeněk R. Nešpor K náboženství se vyjadřuje nebo na ně má vlastní názor skoro každý, aniž by věnoval pozornost, čas a energii hlubší... Předkládaný slovník se časově omezuje na poslední století s akcentem na období od první světové války po současnost. Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století Slovník českých sociologů přináší analyticky pojatá osobní hesl ... Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností ... ... . a 21. století Slovník českých sociologů přináší analyticky pojatá osobní hesla 178 klíčových postav české sociologie od jejích počátků v 19. století do současnosti. Zachycuje životní osudy těchto osobností, přináší soupis a kritickou analýzu jejich díla i shrnutí jeho odborného a společenského vlivu. This page was last edited on 9 July 2019, at 07:16. All structured data from the main, Property, Lexeme, and EntitySchema namespaces is available under the Creative ... Ева Фарна (пол. Ewa Farna) (нар.. 12 серпня 1993 року) — чеська музикантка, поп-рок-співачка, авторка пісень.За національністю вона входить до польської меншини цієї країни. Ян Па́лах (чеськ. Jan Palach; 11 серпня 1948, Вшетати — 19 січня 1969, Прага) — чеський юнак-студент, що вчинив акт жертовного самогубства в знак протесту проти окупації Чехословацької Соціалістичної Республіки військами країн ......

INFORMACE

AUTOR
R. Zdeněk Nešpor
DIMENZE
11,93 MB
NÁZEV SOUBORU
Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století.pdf

POPIS

K náboženství se vyjadřuje nebo na ně má vlastní názor skoro každý, aniž by věnoval pozornost, čas a energii hlubšímu studiu. Tím dochází k neporozumění, chybám a jejich opakování prostřednictvím médií. Dokonce i akademičtí pracovníci a veřejní intelektuálové si někdy pletou jednotlivé církve a náboženské směry, špatně zařazují osobnosti k nim se hlásící a podobně. Posláním tohoto slovníku je proto alespoň dílčí náprava: nelze smysluplně diskutovat o náboženství, aniž bychom znali jeho protagonisty a současně rovněž účastníky těchto diskusí.Předkládaný slovník se časově omezuje na poslední století s akcentem na období od první světové války po současnost. Pro výběr osobností zařazených do slovníku byly důležité dvě skutečnosti, v ideálním případě jejich kombinace: (1.) veřejná, ideálně celospolečenská činnost, známost či význam a (2.) aktivní náboženské působení alespoň na úrovni malého či lokálního (církevního) společenství.Celkem je do slovníku zařazeno 594 hesel.

Chcete si přečíst knihu?Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor R. Zdeněk Nešpor. Číst Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY