Tisk a populární kultura

Tisk a populární kultura - Martin Conboy | Replicamaglie.com

...žný) tisk neodborný; obecně rozšířený, všeobecný přesvědčení ap ... PDF MASOVÁ KULTURA - Masaryk University ... . Workshop: Populární kultura ve střední a východní Evropě před první světovou válkou. 24. 10. 2014, Praha. Centrum pro studium populární kultury a Ústav české literatury a komparatistiky FF UK. Uzávěrka pro zaslání abstraktu: 10. 9. 2014 Dobrý žurnalismus je populární kultura, ale populární kultura, která veřejnost přesahuje a informuje ji, místo aby se snažila vyhovět stále klesajícímu nejnižšímu obecnému standardu. Pokud populární kulturou rozumíme vyjádření myšlenek či pocitů, kte ... Tisk a populární kultura | Akropolis ... . Pokud populární kulturou rozumíme vyjádření myšlenek či pocitů, které od svých konzumentů nevyžadují žádné úsilí, pak je se ... populární kultura až se změnami v 19. století (Burke, 2005, s. 280-288). Ovšem už od 15. století docházelo k její postupné proměně, kdy spolu s roz-vojem tiskařských technologií byla lidová kultura postupně využívána v raných novinách. Populární tisk zpočátku vycházel z orálních tradic a reprodukoval Literární kultura a českojazyčný periodický tisk (1830-1850) autor: Kusáková Lenka doporučená cena: 450 Kč naše cena:392Kč Skenování Úprava obrázků a tisk autor: Knotek Pavel doporučená cena: 290 Kč naše cena:258Kč Tisk a populární kultura autor: Conboy Martin Ta članek govori o popularni glasbi v različnih zvrsteh. Za pop glasbeno zvrst glej članek Pop glasba.. Popularna glasba v širšem pomenu zajema vse oblike zabavne glasbe, tj. popevke, plesna glasba, muzikal, opereta, country, folk in delno rock; v ožjem pomenu govorimo o pop glasbi...

INFORMACE

AUTOR
Martin Conboy
DIMENZE
11,61 MB
NÁZEV SOUBORU
Tisk a populární kultura.pdf

POPIS

Při současném rozmachu mediálních a kulturálních studií míváme občas ve zvyku pozapomínat na "tradiční“ ohniska oborového zájmu: dominance televize či internetu jako kdyby přehlušovala rozhlas a klasická tištěná média přesouvala do zaprášených regálů "toho, co již pominulo“ a "toho, co právě pomíjí“. Náležité porozumění současnému globalizovanému, digitálnímu a tekutému světu médií je přitom do velké míry podmíněno pochopením jeho základů, historických souvislostí, ze kterých tento vyrůstá. Monografie Martina Conboye Tisk a populární kultura představuje ambiciózní pokus o právě takové promyšlené vypravení se ke kořenům. Ve svých analýzách populárního tisku (ilustrovaných týdeníků či bulvárních periodik) staví především na materiálu americkém a britském, ve svých závěrech a zobecněních ale představuje studii více než relevantní i pro naši domácí situaci. V časovém rozkročení dvou století sleduje proměny rolí a funkcí populárních periodických tiskovin od počátku 19. století do dnešních dnů, zaznamenává transformace, jimiž tyto prošly, a především stopuje vliv novinového a časopiseckého tisku na etablování a rozvoj moderní populární kultury jako takové. Svazek doplněný původní studií, která výklad rozšiřuje o potřebný český kontext, osloví každého zájemce o historii i praxi mediálního provozu, stejně jako literární vědce, historiky a badatele z příbuzných oborů. – Vychází za velkorysé podpory Ministerstva kultury ČR.

Chcete si přečíst knihu?Tisk a populární kultura ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Conboy. Číst Tisk a populární kultura Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY