Soukromá vernisáž: výbor z poezie

Soukromá vernisáž: výbor z poezie - Zdena Bratršovská | Replicamaglie.com

...knižní novinku: Zdena Bratršovská, Soukromá vernisáž, výbor z poezie, vydalo nakladatelství H&H 2019, 210 stran, ISBN 978-80-7319-132-0) Čtenářů poezie, jak uvádí sama autorka výboru, který nazvala Soukromá vernisáž, v dnešní době ubývá, ale její výbor je v několika ohledech nekonvenční, a proto stojí za pozornost ... Novinky | Nakladatelství H&H - nakladatelství a ... ... . Soukromá vernisáž (výbor z poezie) Autor: Zdena Bratršovská Básnířka pojala výbor svých veršů osobitým způsobem: odmítla chronologickou posloupnost a pokusila se místo toho o důsledné tématické celky, rozložené do devítí částí, z nichž ... Soukromá vernisáž (výbor z poezie) - Zdena Bratršovská. Bilanční, autorsky promyšlená a umně komponovaná retrospektiva z pěti básnických knih Zdeny... Soukromá vernisáž (výbor z poezie) - Zdena Bratršovská . Bilanční, autorsky promyšlená a umně komponovaná retrospektiva z pěti básnických knih Zdeny Bratršovsk ... Soukromá vernisáž: výbor z poezie - KOSMAS.cz ... ... Soukromá vernisáž (výbor z poezie) - Zdena Bratršovská. Bilanční, autorsky promyšlená a umně komponovaná retrospektiva z pěti básnických knih Zdeny... Soukromá vernisáž (výbor z poezie) - Zdena Bratršovská . Bilanční, autorsky promyšlená a umně komponovaná retrospektiva z pěti básnických knih Zdeny Bratršovské, které vyšly v letech 1983 - 1987. Autorka spojovaná s první českou divadelní alternativou, jíž Nicméně výbor se jmenuje Soukromá vernisáž, což je chytlavý a vlastně pronikavý název. Je to autorský výbor z autorčiných básní z let 1983-1987 a v posledku, i s ohledem na komentář, jej lze chápat jako svého druhu confiteor. Generovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slova. Knihy Audience, Protest,Vernisáž-- autor: Havel Václav Já nejsem smutný. Audience a Vernisáž-- autor: Havel Václav Soukromá vernisáž (výbor z poezie)-- autor: Bratršovská Zdena Modré medailonky II-- autor: Ptáček František Autorský výbor z poezie české básnířky a prozaičky přináší ukázky ze všech pěti jejích sbírek, které byly publikovány v letech 1983-1987. Bratršovská, Zdena : Soukromá vernisáž Soukromá vernisáž. Výbor z poesie Bratršovská Zdena ... Bilanční, autorsky promyšlená a umně komponovan...

INFORMACE

AUTOR
Zdena Bratršovská
DIMENZE
8,69 MB
NÁZEV SOUBORU
Soukromá vernisáž: výbor z poezie.pdf

POPIS

Bilanční, autorsky promyšlená a umně komponovaná retrospektiva z pěti básnických knih Zdeny Bratršovské, které vyšly v letech 1983 – 1987. Autorka spojovaná s první českou divadelní alternativou, jíž bylo Bílé divadlo z přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století, je v poslední době známá především jako prozaička a publicistka tvořící knihy spolu s Františkem Hrdličkou (např. Sebranci, Báječný hotel Rezeda, Samé malé pitvorky, Kufr s milenkami aj.). Výbor z její básnické tvorby je členěn tematicky a žánrově do devíti oddílů (např. Monology, Oživené obrazy, Portréty a epizody, Pastorály atd.). Výbor je doplněn podrobným a otevřeným autorským komentářem.

Chcete si přečíst knihu?Soukromá vernisáž: výbor z poezie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdena Bratršovská. Číst Soukromá vernisáž: výbor z poezie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY