Hledání Boha

Hledání Boha - Miroslav Veverka | Replicamaglie.com

...to pasáže obsahují frázi, která hovoří o tom, že Bůh se bude ve svatyni setkávat s člověkem ... Hledání Boha v sobě | Hledat Boha v sobě nebo sebe v Bohu ... ... . Pro toto setkávání byl a také dnes je velice důležitý osobní život modlitby a uctívání. Nedá se nahradit ničím jiným. Kniha: Hledání Boha - Miroslav Veverka. Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou, GLS či aktualizovanou Zásilkovnou. Tyto objednávky vyřizujeme v běžném režimu, stejně tak nákup e-knih a dalších elektronický ... Exodus Hledání pravdy - YouTube ... . Tyto objednávky vyřizujeme v běžném režimu, stejně tak nákup e-knih a dalších elektronických produktů. ... hledani Boha. Spolu s mo zenou jsmu Bohe vd£Cnu za Idskui , modlitby a setkdn si tolik lidmia ktef, nai m vyprav61i 0 svych osobnic zkuSenostech s Bohemh TSmt. o pfate - Ifim a znamym path' naSe upfimne ,,DSkujeme! Kdy" i ti nym, mil Ctenafiy nasledujic, strinki p¥edaV£my kee Cteni, je na§ modlitboui ab,y jejic h obsa byh pomocl i ... Všechny informace o produktu Kniha Hledání Boha - Miroslav Veverka, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Hledání Boha - Miroslav Veverka. Upřímné hledání Boha bývá vždy korunováno úspěchem. Obě tyto pasáže obsahují frázi, která hovoří o tom, že Bůh se bude ve svatyni setkávat s člověkem. Pro toto setkávání byl a také dnes je velice důležitý osobní život modlitby a uctívání. Nedá se nahradit ničím jiným. Veverka nezastírá kritičnost zejména vůči hlavním monoteistickým náboženstvím, ale zároveň má hluboké pochopení pro lidské hledání Boha a něčeho, co nás přesahuje. Miroslav Veverka (1927) vystudoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity a do začátku normalizace působil jako soudce a pracovník ministerstva spravedlnosti. „Náboženství jsou lidská hledání Boha; proto jich existuje mnoho. Evangelium je boží hledání člověka; proto existuje jediné." — Eli Stanley Jones misionář a teolog 1884 - 1973 (en) Religions are man's search for God; hence there are many religions. Hledání Boha. Jak najít Boha? Vloženo: 07.03.2011 Zhlédnuto: 179970x Témata: Hledání Boha. Tisk. V nitru každého člověka je zakódována touha po Bohu. V minulosti si lidé po celé generace vytvářeli různé bůžky podle vlastních představ a i dnes mají lidé touhu něco uctívat, i když je to jen například hudba, kultura ... 8. KAPITOLA. Šintoismus — Japonské hledání Boha „Protože můj otec byl šintoistický kněz, měli jsme nakázáno každé ráno před snídaní obětovat sklenici vody a misku dušené rýže na kamidaně [šintoistickém domácím oltáříku].Po tomto aktu uctívání jsme rýži sundali a pojedli jsme z ní. Hledání víry/Boha (Otázky a odpovědi) Dobrý den, už velmi dlouho si lámu hlavu s otázkou víry a nevíry v Boha. Vlastně ani sama nevím, zda v něj věřím, nebo ne a neschopnost rozpoznat to mne při...

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Veverka
DIMENZE
9,31 MB
NÁZEV SOUBORU
Hledání Boha.pdf

POPIS

Eseje navazují na autorovu úspěšnou, odborníky i veřejností oceňovanou knihu Evoluce svým vlastním tvůrcem. Od velkého třesku ke globální civilizaci (2013). Veverka přehledně a čtivým způsobem mapuje dějiny teologického myšlenía osvětluje základní pojmy, jako je panteismus, deismus či teismus, a podrobně rozebírá rozmanité důkazy Boží exis­tence, jak byly vypracovány v různých obdobích evropské teologie a filozofie. Zvláštní pozornost věnuje teologickému myšlení 20. století, které reagovalo na rozvoj vědeckého poznání. Moderní teorie stvoření je tu představována zejména tzv. antropickým principem, případně Bohem velkého třesku. Autor však nezůstává jen u myšlení a teoretických konceptů. V několika kapitolách se věnuje reálným náboženstvím od animismu a polyteismu přes tři velká monoteistická náboženství – judaismus, křesťanství, islám – až k jednotlivým vírám a mytologiím Východu. Veverka nezastírá kritičnost zejména vůči hlavním monoteistickým náboženstvím, ale zároveň má hluboké pochopení pro lidské hledání Boha a něčeho, co nás přesahuje.

Chcete si přečíst knihu?Hledání Boha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Veverka. Číst Hledání Boha Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY