O literatuře a kultuře: Texty pro Šrámkovu Sobotku

O literatuře a kultuře: Texty pro Šrámkovu Sobotku - Ludmila Budagovová | Replicamaglie.com

...estivalu Jana Bílka. (texty pro Šrámkovu Sobotku) O literatuře a kultuře Autor: Budagovová, Ludmila Nakladatel: Akropolis EAN: 9788087481929 ISBN: 978-80-87481-92-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 236 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20 cm Rok vydání: 2012 O literatuře a kultuře ... Dizajn | Gorila ... . Texty pro Šrámkovu Sobotku. Od roku 1957 se v Sobotce pořádá festival českého jazyka, řeči a literatury Šrámkova Sobotka. Ruská bohemistka Ludmila Budagovová (nar. 1932) z ... O literatuře a kultuře. Texty pro Šrámkovu Sobotku - Ludmila Budagovová . Od roku 1957 se v Sobotce pořádá festival českého jazyka, řeči a literatury Šrámkova Sobotka. Ruská bohemistka Ludmila Budagovová (nar. 193 ... O literatuře a kultuře -- Texty pro Šrámkovu Sobotku ... . Ruská bohemistka Ludmila Budagovová (nar. 1932) z ... O literatuře a kultuře. Texty pro Šrámkovu Sobotku - Ludmila Budagovová . Od roku 1957 se v Sobotce pořádá festival českého jazyka, řeči a literatury Šrámkova Sobotka. Ruská bohemistka Ludmila Budagovová (nar. 1932) z Ústavu slavistiky Ruské akademie věd v Moskvě se festivalu účastní od roku 1977. O literatuře a kultuře. Texty pro Šrámkovu Sobotku : grafická úprava: ... Dubček z léta 1968 a jeho důsledky i pro Šrámkovu Sobotku; Karel Hynek Mácha v Rusku (recepce, překlady, ... Texty, v nichž se s mezinárodním odstupem zabývá zvláštnostmi festivalu, jeho periodizací, obsahem a významem pro českou kul...

INFORMACE

AUTOR
Ludmila Budagovová
DIMENZE
8,43 MB
NÁZEV SOUBORU
O literatuře a kultuře: Texty pro Šrámkovu Sobotku.pdf

POPIS

Od roku 1957 se v Sobotce pořádá festival českého jazyka, řeči a literatury Šrámkova Sobotka. Ruská bohemistka Ludmila Budagovová (nar. 1932) z Ústavu slavistiky Ruské akademie věd v Moskvě se festivalu účastní od roku 1977 a od té doby pro něj připravila 12 odborných přednášek z oblasti české a ruské literatury, česko-ruských literárních a kulturních styků a ruských kulturních reálií, mimo jiné např. texty Literatura ruské meziválečné emigrace v Československu; Telefonní rozhovor Brežněv - Dubček z léta 1968 a jeho důsledky i pro Šrámkovu Sobotku; Karel Hynek Mácha v Rusku (recepce, překlady, význam). Ve festivalovém okruhu si získala Budagovová řadu přátel, oblíbila si město samotné. Texty, v nichž se s mezinárodním odstupem zabývá zvláštnostmi festivalu, jeho periodizací, obsahem a významem pro českou kulturu, literaturu a školství, jsou doplněny předmluvou prof. Jaroslavy Janáčkové a ediční poznámkou archiváře, historika a spoluorganizátora festivalu Jana Bílka.

Chcete si přečíst knihu?O literatuře a kultuře: Texty pro Šrámkovu Sobotku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ludmila Budagovová. Číst O literatuře a kultuře: Texty pro Šrámkovu Sobotku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY