Rok čtyřiadvacet

Rok čtyřiadvacet - Patrik Ouředník | Replicamaglie.com

...egalavimų, sukurtas… Year Twenty-Four (Rok čtyřiadvacet), Prague,1995 ... Patrik Ouředník - Wikipedie ... . If I Don't Say So (Neřkuli), Prague, 1996. In Search of Lost Language (Hledání ztraceného jazyka), Prague, 1997. 112 Ways to Roll a Barrel of Oil (Des 112 façons desquelles on peut faire rouler un tonneau à huile) (Limoges 1999, with Jiří Pelán). Rok čtyřiadvacet (Година двадесет и четвърта), Прага, 1995; 2002. O princi Čekankovi, jak putoval... (Невероятните прикл ... Rok čtyřiadvacet - Patrik Ouředník | Databáze knih ... . O princi Čekankovi, jak putoval... (Невероятните приключения на Граф Цикория), Прага, 1995; 2008. Rok čtyřiadvacet Ouředník Patrik. Hra na vzpomínání týkající se let 1965 až 1989, v níž autor propojuje důležité s nedůležitým, osobní se společenským a která je rovněž jakýmsi komentářem o životě v reálném socialismu. V roku 1995 vydal Patrik Ouředník prózu Rok čtyřiadvacet, v ktorej obratne narába so spomienkami na obdobie 1965 - 1989, spája osobné s verejným a spoločenským, dôležité s nedôležitým. Svoje spomienky nekomentuje, nevysvetľuje a neposudzuje; obracia sa na tých čitateľov, ktorí majú rovnaký, alebo podobný pocit. Objednávejte knihu Rok čtyřiadvacet v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků...

INFORMACE

AUTOR
Patrik Ouředník
DIMENZE
3,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Rok čtyřiadvacet.pdf

POPIS

Hra na vzpomínání týkající se let 1965 až 1989, v níž autor propojuje důležité s nedůležitým, osobní se společenským a která je rovněž jakýmsi komentářem o životě v reálném socialismu. Ouředník neposuzuje, nevysvětluje, nekomentuje – obrací se totiž na ty, kdo sdíleli stejný pocit. Jeho vzpomínání probíhá především v rovině jazyka, neboť jazyk je jak první zbraní každého totalitarismu, tak i jedinou možnou obranou. Bytostná pomíjivost těchto vzpomínek zároveň vyjevuje směšnost a zapomnění hodnost toho,co před nedávnem tvořilo náplň našich životů. Třetí vydání, rozšířené podle posledního francouzského vydání.

Chcete si přečíst knihu?Rok čtyřiadvacet ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Patrik Ouředník. Číst Rok čtyřiadvacet Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY