Sün-c’ tradičně Sün Kchuang

Sün-c’ tradičně Sün Kchuang - Lukáš Zádrapa | Replicamaglie.com

...ně Sün Kchuang Autor: Zádrapa, Lukáš Nakladatel: Academia EAN: 9788020029560 ISBN: 978-80-200-2956- Popis: 1× kniha, vázaná, 532 stran, česky Rozměry: 14 × 20,7 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Lukáš Zádrapa | Knihy Dobrovský ... . vydání) Kniha: Sün-c´ tradičně Sün Kchuang Kniha Sün-c' (3. stol. př. n. l.) se řadí k nejvýznamnějším dílům klasické čínské filozofie. Myslitel, po němž je pojmenována a kterému je její autorství připisováno, je po ... Kniha Sün-c' (3. stol. př. n. l.) se řadí k nejvýznamnějším dílům klasické čínské filozofie. Myslitel, po němž je pojmenována a kterému je její autorství připisováno, je p ... Sün-c' tradičně Sün Kchuang - Lukáš Zádrapa - Megaknihy.cz ... ... Kniha Sün-c' (3. stol. př. n. l.) se řadí k nejvýznamnějším dílům klasické čínské filozofie. Myslitel, po němž je pojmenována a kterému je její autorství připisováno, je po Konfuciovi a Menciovi třetím velkým konfuciánským učitelem starověku, ačkoli byl pozdější ortodoxií odmítnut pro své některé názory blízké legistům. Patřil mezi nejvlivnější ... Kniha: Sün-c' tradičně Sün Kchuang (Lukáš Zádrapa). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Sün-C´tradičně Sün Kchuang Zádrapa Lukáš Academia 2019. vázaná, 529 str. ISBN 9788020029560-10% 595,-536,- SKLADEM. anotace. anotace; Kniha Sün-c' (3. stol. př. n. l.) se řadí k nejvýznamnějším dílům klasické čínské filozofie. Myslitel, po němž je pojmenována a kterému je její autorství připisováno,...

INFORMACE

AUTOR
Lukáš Zádrapa
DIMENZE
11,68 MB
NÁZEV SOUBORU
Sün-c’ tradičně Sün Kchuang.pdf

POPIS

Kniha Sün-c’ (3. stol. př. n. l.) se řadí k nejvýznamnějším dílům klasické čínské filozofie. Myslitel, po němž je pojmenována a kterému je její autorství připisováno, je po Konfuciovi a Menciovi třetím velkým konfuciánským učitelem starověku, ačkoli byl pozdější ortodoxií odmítnut pro své některé názory blízké legistům. Patřil mezi nejvlivnější intelektuální osobnosti staré doby, byl mj. učitelem nejznámějšího legisty Chan Feje i kancléře Prvního císaře Čchinů Li S’a, ale také učenců, kteří tvořili články řetězu předávání kanonické Knihy písní. Vybroušeným slohem sepsal pečlivě vystavěné eseje o nejrůznějších otázkách, a proto jej také J. Knoblock, jeho překladatel do angličtiny, označil trochu nadsazeně za čínského Aristotela. Pestrý spis obsahuje kromě jiného jedno z nejstarších pojednání o hudbě, o vztahu pojmenování a skutečnosti a o pojmenování obecně, nebo nejstarší text označený jako „popisná báseň“ (fu), což je dominantní žánr poezie za raného císařství. Z hlediska filozofického se jedná o svébytné konfuciánství, jež do sebe vstřebalo mnohé prvky legistické; erbovní Sün-c’ovou tezí je, že lidská přirozenost je špatná a to, co je na člověku dobré, vzniká působením kultury, představované zejména obřadními a společenskými pravidly a hierarchickým uspořádáním společnosti. Jestliže má konfuciánství, k němuž se nynější garnitura ČLR vztahuje, vůbec nějaký reálný základ, pak má jednoznačně nejblíže ke konfuciánství Sün-c’ově.

Chcete si přečíst knihu?Sün-c’ tradičně Sün Kchuang ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lukáš Zádrapa. Číst Sün-c’ tradičně Sün Kchuang Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY