Návrh penzijní reformy: (verze s NDC)

Návrh penzijní reformy: (verze s NDC) - Tomáš Fiala, | Replicamaglie.com

...mlouvu ve III. pilíři. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) minulý týden představila tři alternativy důchodové reformy, které vypracovala její důchodová komise ... Penzijní reforma | Česká pozice ... . Experti oslovení Novinkami se shodují, že návrh sice správně řeší přehlednost systému pro občany, ale na druhé straně zásadní otázky ponechává bez odpovědi. Penzijní reforma: Kdo vychová víc dětí, bude oceněn „Teď jsem dostal od Jiřího Rusnoka návrh důchodové reformy, jež už byla na stole v roce 2004. Stojí na tom, že lidi se nemohou spoléhat jen na stát. Příjem ve stáří by měl plynout ze společného vkladu zaměstnavatele, zaměstnance a státu. Jedno moudre prislovi rika "optimizmus ... Peter Zborník - Data Scientiist - KENDAXA Development s.r ... ... . Stojí na tom, že lidi se nemohou spoléhat jen na stát. Příjem ve stáří by měl plynout ze společného vkladu zaměstnavatele, zaměstnance a státu. Jedno moudre prislovi rika "optimizmus plyne z nedostatku informaci" ;-)) Ale vazne, co bude za 30 let nevi nikdo a kdo tvrdi, ze ano, tak keca. Nicmene mam proste obavy, ze kdyz budu 30 let davat penize do vondu, ze se za tak dlouhou dobu neco dost pravdepodobne muse stat. Nevim, jestli to bude krach fondu, znarodneni, statni bankrot, rozvrat EU, hyperinflace, valka, epidemie, socialismus ... - Buď výchovou dětí, - Nebo spořením peněz, ušetřených tím, že jsem nevychoval děti (Rusnok J., Udržitelný penzijní systém. Inovativní přístup. Mladá Boleslav 2004). S výjimkou uvedené teze je jeho návrh důchodové reformy nepoužitelný, protože sklouzává ke spoření na důchod v penzijních fondech. Nástin penzijní teorie a politiky a návrh penzijní reformy a navazující daňové a dotační reformy prof. Ing. Jaroslav Vostatek, CSc. Vysoká škola finanční a správní 1. Prosazováním povinného soukromého pojištění Chicago Boys zradili svou školu: Privatizace Vlastní alternativní návrh reformy se proto vztahuje na fyzické osoby s trvalým pobytem v České republice, které v době zahájení penzijní reformy dosáhnou 15ti let a osob mladších. Starobní penze jsou nově řešeny formou spoření v ČNDS, nejsou tedy na principu pojištění. Co si každý naspoří, to bude mít. Co říkáte na návrh důchodové reformy? ... Maláčová představila verze reformy důchodů. Takhle budou fungovat! ... Varianta spravedlivá s sebou přináší významný růst nákladů na penzijní systém jak bezprostředně po jejím případném zavedení, tak i v dalších letech. Její implementace by tak dlouhodobou udržitelnost ... Praha - Jenom 29 procent občanů podporuje návrh penzijní reformy, kterou na jaře připravila komise ministerstva financí pod vedením Vladimíra Bezděka a k níž se hlásí současná vláda. Ukázal to průzkum agentury GfK, která se v září ptala 700 občanů od osmnácti do šedesáti let. Výzkumníci GfK dali vybrat ze dvou možných variant reformy penzí. Nejdůležitější novinky a názory stručně. The relevant news excerpts & opinions in a short. Editor http://www.blogger.com/profile/12002416743267190690 ......

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Fiala,
DIMENZE
6,40 MB
NÁZEV SOUBORU
Návrh penzijní reformy: (verze s NDC).pdf

POPIS

Koncepce (analýza) penzijní reformy CESTY (verze s NDC) navrhuje podobně jako verze s e zohledněním výchovy dětí v průběžném systému korigovat či přebudovat stávající systém - změnit charakter a výši odvodů a odstranit či zmírnit diskriminaci rodin s dětmi. Důrazně oponuje privatizaci penzijního systému prosazené vládní koalicí v sérii zákonů na počátku listopadu 2011. Vychází z modelu individuálních účtů důchodových nároků (notional defined contribution, NDC), které se osvědčily v řadě evropských zemí (např. Švédsku, Itálii, Polsku, Lotyšsku, Norsku), a které obnovují princip plateb do systému na bázi sociálního pojištění. Pro budoucí důchody počítá s vytvořením dvou veřejných penzijních pilířů, solidárního a pojistného. První vytvoří rovný důchod v základní výši; druhý se opírá o princip starobního pojištění v podobě procentuálního podílu z hrubé mzdy, jímž podporuje zásluhovost.

Chcete si přečíst knihu?Návrh penzijní reformy: (verze s NDC) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Fiala,. Číst Návrh penzijní reformy: (verze s NDC) Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY