Denní dům, noční dům

Denní dům, noční dům - Olga Tokarczuková | Replicamaglie.com

...o krakovská undergroundová legenda Marcin Świetlicki ke generaci časopisu bruLion ... Olga Tokarczuková - Wikipedie ... . Stejně jako Stasiuk se i ona rozhodla odejít z civilizací zkaženého města a usadit se v malé vísce ... Kritikové přirovnávají Denní dům, noční dům k novému, modernímu typu silva rerum, což latinsky znamená les různých věcí. Ve staropolských dobách se tak říkalo domácím kronikám, do nichž hospodář zaznamenával významné rodinné i politické události, domácí účty, heraldické poznámky, útržky náboženské ... Restaurace Besední dům Vyškov. 48 likes. Srdečně vás zveme k nám, do resta ... Denní dům, noční dům (Olga Tokarczuk) | Detail knihy | ČBDB.cz ... ... Restaurace Besední dům Vyškov. 48 likes. Srdečně vás zveme k nám, do restaurace proslulé tradiční kuchyní. Místa máme dostatek, jak na skromný raut, tak početnou svatbu. Restaurace Kamenný dům Liberec letní terasa salónek salónky bar posezení v soukromí školení raut rauty podnikový večírek podnikové večírky oslava oslavy svatba svatby pavlovice česká kuchyně minutková jídla oběd obědy večeře speciality na grilu pohár poháry denní jídelní lístek dětský koutek parkoviště v ... Kritikové přirovnávají Denní dům, noční dům k novému, modernímu typu silva rerum, což latinsky znamená les různých věcí. Ve staropolských dobách se tak říkalo domácím kronikám, do nichž hospodář zaznamenával významné rodinné i politické události, domácí účty, heraldické poznámky, útržky náboženské ... Slovácké divadlo v Uherském Hradišti uvedlo v listopadu světovou premiéru dramatizace románu přední polské autorky Olgy Tokarczukové Denní dům, noční dům.Dramatizaci z pera Renaty Putzlacher a v režii hostujícího Radovana Lipuse v Hradišti viděl a následující recenzi pro Český rozhlas Vltava připravil David Kroča. ... Román Denní dům, noční dům situovala autorka do oblasti Kladska, kde poblíž českých hranic našla svůj nový domov. Každá věc má svou temnou a světlou stránku - píše autorka, obdivovatelka C. G. Junga - denní dům představuje skutečnost, noční dům sen, podvědomí, sídlo archetypů....

INFORMACE

AUTOR
Olga Tokarczuková
DIMENZE
6,34 MB
NÁZEV SOUBORU
Denní dům, noční dům.pdf

POPIS

Román Denní dům, noční dům situovala autorka do oblasti Kladska, kde poblíž českých hranic našla svůj nový domov. Každá věc má svou temnou a světlou stránku - píše autorka, obdivovatelka C. G. Junga - denní dům představuje skutečnost, noční dům sen, podvědomí, sídlo archetypů. Román je koláží příběhů o venkovanech, svaté Starostě, mnichu Paschalisovi, objevují se zde vlkodlaci, monstra, ale také zápisy snů či záludné recepty na jídla z muchomůrek. Osudem románových hrdinů je tragická nespokojenost a touha po naplnění. Protipólem věčného hledání je stará parukářka Marta, jež chápe mnohá tajemství dnešnímu člověku skrytá. Kritikové přirovnávají Denní dům, noční dům k novému, modernímu typu silva rerum, což latinsky znamená les různých věcí. Ve staropolských dobách se tak říkalo domácím kronikám, do nichž hospodář zaznamenával významné rodinné i politické události, domácí účty, heraldické poznámky, útržky náboženské poezie i osvědčené recepty.

Chcete si přečíst knihu?Denní dům, noční dům ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Olga Tokarczuková. Číst Denní dům, noční dům Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY