Společenský agent Jiří Mucha

Společenský agent Jiří Mucha - Charles Laurence | Replicamaglie.com

...enský agent Jiří Mucha, s podtitulem Láska a žal za železnou oponou - intriky, sex, špióni, tak nazval svou vzpomínkovou knihu britský novinář s americkým občanstvím Charles Laurence (1950) ... Charles Laurence: Jiřího Muchu jsem měl nejdřív za svůj ... ... . Vydal ji Prostor a přeložila Kateřina Lipenská. Společenský agent Jiří Mucha je kniha napsaná svěžím novinářským stylem. Je čtivá, pouze ve střední části, kde autor popisuje vztahy mezi nejrůznějšími špióny pracujícími pro jednu, druhou nebo obě strany, málo přehledná a těžkopádná. Je to ale výsledek snahy o detailní zmapování tehdejší situace a každé ... Laurence, Charles: Společenský agent JIří Mucha Láska a žal za železnou oponou - intriky, sex, špioni Prostor, P ... Společenský agent Jiří Mucha - Charles Laurence | Knihy ... ... . Je to ale výsledek snahy o detailní zmapování tehdejší situace a každé ... Laurence, Charles: Společenský agent JIří Mucha Láska a žal za železnou oponou - intriky, sex, špioni Prostor, Praha 2012 Popis: Vázaná, velmi dobrý stav. (99%) Rozsah: 216, [2] s. Formát: 20,7x13,0 Nakladatelské údaje: 1. vydání v českém jazyce. * Z anglického u originálu The Social Agent.A True Intrigue of Sex, Spie… Společenský agent Jiří Mucha Charles Laurence . Autobiografická kniha novináře Charlese Laurence, jehož otec byl vysoce postaveným britským diplomatem, vypráví příběh rodiny, která v padesátých letech pobývala v Praze a kterou tento pobyt hluboce zasáhl. Autor, v té době malý chlapec, sotva mohl chápat vše, co se kolem ... Dům knihy.cz > Knihy > Beletrie > Společenský agent Jiří Mucha. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Společenský agent Jiří Mucha. Láska a žal za železnou oponou - intriky, sex, špioni. LAURENCE Charles. Info: Prostor, 2012 (1.) - váz., 220 str. Společenský agent Jiří Mucha Láska a žal za železnou oponou - intriky, sex, špioni. Charles Laurence. Autobiografická kniha novináře Charlese Laurence, jehož otec byl vysoce postaveným britským diplomatem, vypráví příběh rodiny, která v padesátých letech pobývala v Praze a kterou tento pobyt hluboce zasáhl. Autor, v ... Jiří Mucha (March 12, 1915 in Prague - April 5, 1991 in Prague) was a Czech journalist, writer, screenwriter, author of autobiographical novels and studies of the works of his father, the Art Nouveau painter Alphonse Mucha SPOLEČENSKÝ AGENT JIŘÍ MUCHA LÁSKA A ŽAL ZA ŽELEZNOU OPONOU - INTRIKY, SEX, ŠPIONI Charles Laurence „Kniha čtenáři nabízí procházku dosud neprobádanými stezkami totalitního Československa. Není to právě příjemné čtení. Zasvěcení ihned poznají všechny hlavní postavy dramatu."...

INFORMACE

AUTOR
Charles Laurence
DIMENZE
7,46 MB
NÁZEV SOUBORU
Společenský agent Jiří Mucha.pdf

POPIS

Autobiografická kniha novináře Charlese Laurence, jehož otec byl vysoce postaveným britským diplomatem, vypráví příběh rodiny, která v padesátých letech pobývala v Praze a kterou tento pobyt hluboce zasáhl. Autor, v té době malý chlapec, sotva mohl chápat vše, co se kolem něj děje. Ale právě v tom tkví jedno z kouzel knihy, kdy přes fragmenty dětských vzpomínek nahlížíme do prostředí pražské diplomatické společnosti v prvním desetiletí studené války. Po roce 1989 se autor se vrací do Prahy a snaží se na základě rozhovorů a dostupných dokumentů rozluštit důvody a okolnosti, které vedly k dočasnému odvolání jeho otce zpět do Londýna a poznamenaly život jeho matky a sestry. Celý příběh rámují dva rozhovory s Geraldinou Muchovou, manželkou Jiřího Muchy. Autor postupně nachází informace o tom, že milostná aféra jeho matky s pražským intelektuálem Jiřím Muchou nebyla z Muchovy strany náhlým vzplanutím citů, ale operací Státní bezpečnosti, v níž Mucha sehrával roli "společenského agenta". Kniha tak nabývá charakter "klíčového románu", v němž vystupují známé osoby české kulturní a společenské scény, jejichž roli ve špionážní hře studené války se autor snaží rozeznat. Celý příběh poskytuje nečekaný pohled na Muchovu činnost za komunistického režimu i na mnohé další aktéry té doby a dává nahlédnout do rozsahu a způsobu mechanismů, kterými Státní bezpečnost získávala informace, kompromitovala, kontrolovala a "řídila" kroky občanů. Jiří Mucha, syn malíře Alfonse Muchy, byl novinář, spisovatel, vězeň komunistického režimu a polistopadový předseda československého PEN klubu.

Chcete si přečíst knihu?Společenský agent Jiří Mucha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Charles Laurence. Číst Společenský agent Jiří Mucha Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY