Espressologie

Espressologie - Krisstina Springerová | Replicamaglie.com

... v ... Paris is a city of neighborhoods. That is to say, that while people may work in another part of town, all the essential day-to-day Parisian routines—buying a baguette, getting vegetables, finding a good slab of funky smelling cheese—happen close to home ... La Marzocco GS/3 vs. Linea Mini - Buying Advice ... . Certainly, people venture far beyond their doorstep to try… Espressologie (2012) About book: Jane works at a coffee shop called Wired Joe's. While there, she has an idea and begins matchmaking people based on their favorite drink, and it works! Next thing she knows, she's a hit as the Espressologist where more and more people ask for her help in finding that special someone. He founded the brewing te ... Espressologie.fr - Home | Facebook ... . While there, she has an idea and begins matchmaking people based on their favorite drink, and it works! Next thing she knows, she's a hit as the Espressologist where more and more people ask for her help in finding that special someone. He founded the brewing technology "Espressologie." He has won many coffee competitions including the 2012 and 2014 Brewers Cup. He likes his Ethiopian coffee mid-morning. With Chung-Leng Tran he recently opened L'Hexagone Cafe in Paris, where he also lives. Yannis Varoutsikos is an illustrator and graphic designer. He is artistic director at ... Espressologie mě nenalákala už svou anotací, když vyšla a jsem ráda, i když věřím, že některé momenty mohly mít něco do sebe. Já po těchto knížkách i teď někdy sáhnu ráda, však víš, Léto na druhý pokus, Můj život u sousedů atd., ale asi úplně neexperimentuju a nechám si doporučit, abych se opravdu neocitla s knížkou, která by mě úplně nebrala a ......

INFORMACE

AUTOR
Krisstina Springerová
DIMENZE
11,37 MB
NÁZEV SOUBORU
Espressologie.pdf

POPIS

Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. Tak si vyzkouší dát dohromady zamlklé černé presso s jiskřivou mocha. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne?

Chcete si přečíst knihu?Espressologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Krisstina Springerová. Číst Espressologie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY