Ordál

Ordál - František Kalenda | Replicamaglie.com

...eké a stredoveké praktiky dokazovania viny na súdnom konaní, ktoré vyzývali božstvo, o ktorom sa predpokladalo, že nestrpí víťazstvo zla, aby pomohlo dopátrať sa pravdy ... PDF Západočeská Univerzita V Plzni ... .Využívali sa v prípadoch, kedy nebolo možné odhaliť pravdu, pričom ordáliám sa nemohol nikto vyhnúť, pokiaľ to protistrana požadovala. Tento Ordál tedy ukončil soudní při. Rudolt z Kosic pod trestem ztráty hrdla odsouzen k náhradě veškerých škod vzniklých jeho přičiněním na zboží i lidech zemanu Třesickému. Soud Boží tedy ukončil tu soudní při, nikoliv však temnou zášť, jež tehdá mezi těmi rody vzplála. Ordál neboli boží soud byl ve středověku nejčastějším způs ... Ordál - František Kalenda | Databáze knih ... . Soud Boží tedy ukončil tu soudní při, nikoliv však temnou zášť, jež tehdá mezi těmi rody vzplála. Ordál neboli boží soud byl ve středověku nejčastějším způsobem rozhodování o vině či nevinně podezřelého. Nejvyšším soudcem měl být Bůh, jelikož je vševědoucí a vždy tak zjeví pravdu. Lidé se tehdy spoléhali jen na svou víru a rozumné úvahy nebrali v úvahu. Ordál vody spoíval ve svázání osoby a vpuštění jí takto svázané do vody (v ýechách studené) s tím, že voda, jakožto þistý živel, osobu ordál podstupující buďto „přijme", tedy že se potopí, nebo ji „odmítne přijmout", a osoba tak zůstane...

INFORMACE

AUTOR
František Kalenda
DIMENZE
11,33 MB
NÁZEV SOUBORU
Ordál.pdf

POPIS

"V Transylvánii vraždí neviňátka. Kdo to zastaví? Konec světa přichází."Po prvotině Despota představuje F. Kalenda svoji druhou knihu - historickou detektivku ze středověkého Sedmihradska v období ­tatarských nájezdů. Mladý šlechtic Samuel přichází na své rodné tvrzi o dědický nárok. Útočiště hledá u svého strýce Aybarse Egerváriho a doufá, že se jednou bude moci vrátit domů jako dědic. Místo toho se však stává svědkem únosů dětí a je zatažen do vztahů poznamenaných dědičným šílenstvím.

Chcete si přečíst knihu?Ordál ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Kalenda. Číst Ordál Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY