Tři škaredé středy: a sedm dalších elegií o zlých dnech

Tři škaredé středy: a sedm dalších elegií o zlých dnech - Ota Filip | Replicamaglie.com

...dé středy. a sedm dalších elegií o zlých dnech - Ota Filip ... Jinecký zpravodaj - Březen 2014 - Děti ... . Kniha: Tři škaredé středy -- a sedm dalších elegií o zlých dnech - Ota Filip. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. ... Tři škaredé středy zasáhly způsobem krutým do života starší generace a rozvrátily osudy milionů lidí, okradly je o velkou část mládí a většinu z nás o čtyři ... Tři škaredé středy: a sedm dalších elegií o zlých dn ... Tři škaredé středy | KNIHCENTRUM.cz ... ... Tři škaredé středy: a sedm dalších elegií o zlých dnech. Ota Filip ... Tři škaredé středy zasáhly způsobem krutým do života starší generace a rozvrátily osudy milionů lidí, okradly je o velkou část mládí a většinu z nás o čtyři desetiletí, v nichž jsme o sobě nemohli rozhodovat sami: Ve středu 15. března 1939 ... Tři škaredé středy a sedm dalších elegií o zlých dnech ... Kniha Tři škaredé středy a sedm dalších elegií o zlých dnech ... Přidat komentář. Pablo7. 30.03.2018. Autor popisuje tři významné dny v našich dějinách dle svých osobních zážitků. Pak přidává pár vzpomí...

INFORMACE

AUTOR
Ota Filip
DIMENZE
4,84 MB
NÁZEV SOUBORU
Tři škaredé středy: a sedm dalších elegií o zlých dnech.pdf

POPIS

Tři škaredé středy zasáhly způsobem krutým do života starší generace a rozvrátily osudy milionů lidí, okradly je o velkou část mládí a většinu z nás o čtyři desetiletí, v nichž jsme o sobě nemohli rozhodovat sami: Ve středu 15. března 1939 obsadil Hitlerův wehrmacht zbytek Československa, ve středu 25. února 1948 ukončila komunistická strana vývoj poválečné československé demokracie a za ranního svítání ve středu 21. srpna 1968 k nám vpadlo pět vojsk. Ota Filip nachází tuto podivuhodnou kalendářní shodu a strhující literární formou popisuje tyto "škaredé středy" prožité v Praze a v Ostravě doslova na vlastní kůži. Rozený vypravěč Filip však s haškovským humorem a ironií líčí i jiné hořké příběhy ze svého života. Mezi takové elegie čili žalozpěvy počítá i svá salcburská setkání s Lídou Baarovou a s jejími neuvěřitelnými proměnami.

Chcete si přečíst knihu?Tři škaredé středy: a sedm dalších elegií o zlých dnech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ota Filip. Číst Tři škaredé středy: a sedm dalších elegií o zlých dnech Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY