Geologické zajímavosti ČR

Geologické zajímavosti ČR - Vladimír Motyčka | Replicamaglie.com

...území Mariánské Lázně v okrese Cheb, asi 4 km severně od Mariánských Lázní ... Geologické zajímavosti ČR - Knihkupectví Luxor ... .. Rezervace byla vyhlášena roku 1968 pro ochranu lesního rašeliniště, které je výjimečné svou polohou - leží v oblasti tektonického zlomu, dochází zde proto k výronům oxidu uhličitého a sulfanu (sirovodíku). Tato databáze České geologické služby shromažďuje informace o horninách České republiky používaných k dekoračním a stavebním účelům u nás i v zahraničí. Tyto informace se týkají vlastností hornin, současného stavu lokalit jejich t ... Geologické mapy: on-line prohlížení, informace, prodej a ... ... . Tyto informace se týkají vlastností hornin, současného stavu lokalit jejich těžby a způsobu použití. Geologické zajímavosti České republiky. Kdo napsal knihu Geologické zajímavosti České republiky? Autorem je Hana Motyčková, Vladimír Motyčka, Jiří Šír. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Publikace Geologické zajímavosti České republiky je určena především lidem, kteří cestují po naší vlasti s cílem poznávat nejen stavební a historické památky, ale také zajímavé přírodní lokality. Představuje na 150 míst, kde je možné nalézt zajímavé, a často i unikátní geologické jevy, které mají kromě své přírodovědné hodnoty většinou i nemalou ......

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Motyčka
DIMENZE
4,42 MB
NÁZEV SOUBORU
Geologické zajímavosti ČR.pdf

POPIS

Publikace Geologické zajímavosti České republiky je určena především lidem, kteří cestují po naší vlasti s cílem poznávat nejen stavební a historické památky, ale také zajímavé přírodní lokality. Představuje na 150 míst, kde je možné nalézt zajímavé, a často i unikátní geologické jevy, které mají kromě své přírodovědné hodnoty většinou i nemalou hodnotu estetickou. Text, kterému lze porozumět i bez speciálních geologických znalostí je doplněn údaji, které zájemci o příslušnou přírodní památku usnadní její nalezení v terénu, což nebývá vždy snadné. Pozornost je věnována především běžně přístupným lokalitám, z jeskyní jsou uvedeny pouze ty, které bývají alespoň příležitostně zpřístupněné veřejnosti. Rozsah knihy pochopitelně neumožňuje uvést všechna místa ČR, která jsou po stránce geologické něčím význačná, ale i tak je to jeden z největších souborů, jaký v naší vlastivědné literatuře vyšel. V obrazové části nalezne čtenář více než 450 fotografií zachycujících detailně popisovaná místa.

Chcete si přečíst knihu?Geologické zajímavosti ČR ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Motyčka. Číst Geologické zajímavosti ČR Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY