Druhá verze Berlínského programu z roku 1971: Konec Adenauerovy CDU?

Druhá verze Berlínského programu z roku 1971: Konec Adenauerovy CDU? - Ondřej Picka | Replicamaglie.com

...a Pohlreichová. Typografie a převod do elektronické podoby David Greguš ... E-knihy o historii Dokořán | Alza.cz ... . Vydalo v roce 2012 nakladatelství. Ve spolupráci s Fakultou sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, Smetanovo nábř. 6, Po odchodu do opozice po volbách v roce 1969 vytvořila německá křesťansko-demokratická strana CDU programovou komisi, v jejímž čele stanul mladý zemský premiér Helmut Kohl. Druhá verze Berlínského programu z roku 1971 - Ondřej Picka | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví Druhá verze Berlínského programu ... Druhá verze Berlínského programu z roku 1971. Konec ... ... .cz - vaše internetové knihkupectví Druhá verze Berlínského programu z roku 1971 Autor: Picka, Ondřej Nakladatel: Dokořán UK FSV EAN: 9788073634063 ISBN: 978-80-7363-406-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 198 stran, česky Rozměry: 15,5 × 22 cm Rok vydání: 2012 (1. vydání) Podtitul: Konec Adenauerovy CDU? Historie konzervati...

INFORMACE

AUTOR
Ondřej Picka
DIMENZE
3,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Druhá verze Berlínského programu z roku 1971: Konec Adenauerovy CDU?.pdf

POPIS

Po odchodu do opozice po volbách v roce 1969 vytvořila německá křesťansko-demokratická strana CDU programovou komisi, v jejímž čele stanul mladý zemský premiér Helmut Kohl. Svou reformní rétorikou zapadal předložený návrh nového programu do atmosféry počátku 70. let. Odklon od některých dogmat dosavadní politiky CDU však vyděsil její konzervativní křídlo, které stále ještě bylo dost silné na to, aby mohlo reformní vyznění návrhu oslabit. Tento odvážný pokus o modernizaci programu byl projevem generační výměny ve straně, jež byla urychlena odchodem z vlády. Pod vedením předního představitele nastupující generace Kohla dostala prostor řada mladých talentovaných politiků. Když později v roce 1972 jednoznačná prohra ve volbách a volba Kohla do čela strany otevřely cestu pro důslednou reformu strany, stali se mnozí z nich předními tvářemi CDU. Vychází ve spolupráci s UK FSV.

Chcete si přečíst knihu?Druhá verze Berlínského programu z roku 1971: Konec Adenauerovy CDU? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ondřej Picka. Číst Druhá verze Berlínského programu z roku 1971: Konec Adenauerovy CDU? Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY