Umělecké památky Prahy A-L: Velká Praha, A-L

Umělecké památky Prahy A-L: Velká Praha, A-L - Pavel Vlček | Replicamaglie.com

...adčany), se nyní uzavírá ... Dům knihy ... Kniha: Umělecké památky Prahy A-L (Pavel Vlček) | Martinus ... .cz > Umělecké památky Prahy. Velká Praha, A / L Velká Praha, A / L Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Umělecké památky Prahy M/Ž ... Velké Prahy, to znamená měst a obcí postupně k Praze připojovaných. V roce 2012 vyšel díl s podtitulem Velká Praha, A-L, a jeho pokračováním je tato publikace, Velká Praha, M-Ž, s ohledem na rozsah rozdělená do dvou svazků. Zdálo by se, že hlavní bohatství pra ... Helena Čižinská - Wikipedie ... . Zdálo by se, že hlavní bohatství pražského památkového ... Historie. První zmínky o vinici v těchto místech pocházejí z 16. století, nejstarší název je Gayerka.V 18. století se vyskytuje jméno Bubenský dvůr. Za své jméno vděčí usedlost Janu Spiritovi, který ji odkoupil od hrabat z Bubnu a byl jejím vlastníkem v letech 1766-1772.I další majitelé na Spiritce hospodařili a až do 60. let 20. století se zde choval dobytek a ... Po čtyřech svazcích věnovaných historickým pražským městům (Starému Městu, Novému Městu, Malé Straně a Pražskému hradu a Hradčanům) následuje první ze dvou dílů pojednávajích o později připojených městech, obcích a osadách...

INFORMACE

AUTOR
Pavel Vlček
DIMENZE
6,63 MB
NÁZEV SOUBORU
Umělecké památky Prahy A-L: Velká Praha, A-L.pdf

POPIS

Po čtyřech svazcích věnovaných historickým pražským městům (Starému Městu, Novému Městu, Malé Straně a Pražskému hradu a Hradčanům) následuje první ze dvou dílů pojednávajích o později připojených městech, obcích a osadách. Kromě velkého množství novodobých architektonických památek se i v těchto pražských čtvrtích nachází řada zajímavých staveb ze starších období (středověké kostely, areály klášterů, zámky, tvrze, usedlosti atd.).I v tomto díle je zachována původní struktura jednotlivých hesel: přesná lokalizace a informace o typu objektu, text shrnující jeho historii, dále výklad o stavební historii a detailní popis stavby a konečně odkazy na prameny a literaturu, případně na historickou ikonografii. Text i zde doplňují stavební plány či půdorysy a historické fotografie. U každého katastrálního území (včetně zaniklých) předchází jednotlivým heslům úvodní výklad pojednávající o jeho historickém vývoji.Stejně jako v předešlých svazcích má čtenář k dispozici několik rejstříků, které umožňují vyhledání staveb i podle jejich orientačního čísla a podle zaniklých názvů ulic.

Chcete si přečíst knihu?Umělecké památky Prahy A-L: Velká Praha, A-L ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Vlček. Číst Umělecké památky Prahy A-L: Velká Praha, A-L Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY