Odpor je zbytečný: Mozaika příběhů v žánru re-pre

Odpor je zbytečný: Mozaika příběhů v žánru re-pre - Vojtěch Erbrt, | Replicamaglie.com

...line A přesně z této oblasti lidské společnosti si dělá legraci kniha Odpor je zbytečný ... Nov strnka 2 - Studijní a vědecká knihovna v Hradci ... ... . Knihu vydal Spolek přátel krásného slova a autoři v ní položili základ nového žánru zvaného re-pre. Jak doslova filosofický traktát říká v úvodu, re-pre je zkratka anglického real prediction a v podstatě to znamená, že se text ... Odpor je zbytečný (Mozaika příběhů v žánru re-pre) Vojtěch Erbrt , Jan Hloušek , Zuzana Hloušková , Jaroslav Svoboda a Lukáš Vaníček • Spol. přátel krásného slova, 2012 Odpor je zbytečný (Mozaika příběhů v žánru re-pre) Voj ... Odpor je zbytečný - Jaroslav Svoboda | Databáze knih ... . přátel krásného slova, 2012 Odpor je zbytečný (Mozaika příběhů v žánru re-pre) Vojtěch Erbrt , Jan Hloušek , Zuzana Hloušková , Jaroslav Svoboda a Lukáš Vaníček • Spol. přátel krásného slova, 2012 Svět re-pre našel nové stoupence, jak v Čechách, tak i na Slovensku, a druhá knížka na sebe nedala dlouho čekat. Vše začalo soutěží na nové povídky, ze které vzešlo 5 nových autorů. Uskutečnily se dva workshopy, během kterých se povídky vylepšovaly a vzájemně provazovaly do další mozaiky příběhů. Na knížce spolupracovala hrstka autorů a autorek z Česka i Slovenska a navázala na předchozí mozaiku nazvanou „Odpor je zbytečný" z roku 2012. Novou knížku " My jsme vám to říkali " však můžete číst i bez znalosti starších povídek, pouze vám mohou uniknout některé drobné narážky a hlubší vykreslení ... Sbírka českých a slovenských humoristických povídek v žánru re-pre (real prediction), které se odehrávají „velmi brzo ve velmi blízkém světě", jistě osloví nejednoho čtenáře, který se kdy potýkal s moderními technologiemi. Autorka sci-fi a fantasy (Volavky, Čtyři klíče), redaktorka, recenzentka, editorka sbírek v žánru re-pre (Odpor je zbytečný, My jsme vám to říkali) a spolueditorka projektu Lehké fantazijno (4 svazky antologie českých a slovenských autorek s názvem Žena se lvem, Žena se sovou, Žena s drakem, Žena s labutí), zakladatelka ... středoevropské univerzitě. Povídka pod názvem Světové prvenství poté vyšla v časopise Třetí pól . Následně se objevilo hned pět vyznavačů žánru re -pre. Společně pak v roce 2012 vydali sbírku povídek Odpor je zbytečný. U žánru real prediction právě čas prověří, nakolik autoři dokázali předpovědět budoucnost. Kupte knihu Odpor je zbytečný - Mozaika příběhů v žánru re-pre - Mozaika příběhů v žánru re-pre - Lucie Hlavatá s 21% slevou v e-shopu za 102 Kč v knihkupectví Booktook.cz Volné pokračování sborníku Odpor je zbytečný, na který navaz...více uje i název. T...

INFORMACE

AUTOR
Vojtěch Erbrt,
DIMENZE
12,46 MB
NÁZEV SOUBORU
Odpor je zbytečný: Mozaika příběhů v žánru re-pre.pdf

POPIS

Tato průkopnická knížka přináší mozaiku humoristicky laděných příběhů, které se odehrávají "velmi brzo ve velmi blízkém světě" a jistě osloví svou upřímností a pravdivostí každého čtenáře. Jednotlivé povídky spojují desítky drobných netušených nitek a společně vytváří plastický obraz budoucnosti, která může nastat ještě dříve, než čtenář knihu odloží. Žánrově povídky spadají do re-pre, což znamená real-prediction neboli reálná předpověď. Charakteristika tohoto nového subžánru science-fiction zní takto: "Příběh se stává reálným už ve chvíli, kdy po dopsání textu ještě nestihl zaschnout inkoust na autorově brku." Pětičlenný autorský kolektiv se nechal inspirovat především svými zážitky z vysokoškolského prostředí a Platotelovým konceptem reálného neskutečna.

Chcete si přečíst knihu?Odpor je zbytečný: Mozaika příběhů v žánru re-pre ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vojtěch Erbrt,. Číst Odpor je zbytečný: Mozaika příběhů v žánru re-pre Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY